Ważna zmiana w Biedronkach od 1 lipca. Klientów od środy czeka duża niespodzianka

Ważna zmiana w Biedronkach od 1 lipca. Klientów od środy czeka duża niespodzianka Źródło: Wikipedia Jacek Halicki

Biedronka szykuje wielkie zmiany dla swoich klientów. Niespodzianka przygotowana przez dyskont wejdzie w życie już od środy 1 lipca. Do niedawna nikt nie spodziewał się tego, że sieć zdecyduje się na tak zdecydowany krok. Decyzja została ogłoszona niedawno. Osoby, które kupują w Biedronce są w szoku.

Przed kilkoma miesiącami w mediach pojawiła się informacja dotycząca zmian w stawkach podatku VAT na niektóre towary. Od środy 1 lipca bieżącego roku obowiązywać będzie w Polsce nowa matryca. Zmienią się ceny wielu towarów, po które klienci sięgają na co dzień. Za wiele produktów zapłacimy mniej niż dotychczas. Niestety, niektóre dobra znacząco zdrożeją. Duże sieci zdecydowały się na obniżenie cen artykułów, które objęte będą najniższym podatkiem wynoszącym 5%. Wiemy, jakie stanowisko podjęła Biedronka, która należy do portugalskiego konsorcjum Jeronimo Martins.

Biedronka zmieni ceny niektórych produktów

Nowelizacja ustawy o VAT została przyjęta przez sejm przed rokiem. Ministerstwo Finansów komunikowało wówczas, że kwestia podatku zostanie znacząco uproszczona, a ceny niektórych dóbr się zmniejszą. Nowa matryca VAT miała obowiązywać od 1 kwietnia, jednak te plany zostały zniweczone przed pandemię koronawirusa. Na mocy nowelizacji zrównają się między innymi stawki podatku obejmującego pieczywa i ciastka. Ceny tych wyrobów będą od tej pory zawierały 5% VAT.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mniej zapłacimy również za produkty dla niemowląt, zupy, produkty dietetyczne i owoce tropikalne. Tyle samo będziemy musieli zapłacić także za przyprawy. Produkty, których ceny wzrosną, to między innymi owoce morza zaliczane do grupy dóbr luksusowych, czyli ośmiorniczki i skorupiaki. Więcej zapłacimy także za drewno opałowe i lód używany do celów spożywczych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Już od jutra w życie wchodzi nowy przepis. Tysiące Polaków niespodziewanie dostanie kartę

2. Przedszkolanka przywiązała dziewczynkę do krzesła. Rodzice odkryli prawdę przez przypadek

Biedronka, tak jak inne duże sieci - Kaufland, Lidl, Aldi i Tesco - zdecydowała się zmniejszyć ceny razem z malejącym VAT. Sieć szacuje, że dzięki nowym, obniżonym cenom w portfelach Polaków zostanie nawet ok. 300 milionów złotych rocznie w stosunku do cen obowiązujących w dyskontach na początku czerwca. Ta informacja z pewnością ucieszy klientów, którzy wkładają do koszyków produkty dla dzieci i niemowląt, importowane owoce takie jakie banany, produkty dietetyczne oraz pieczywo i wypieki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Małgorzata Trzaskowska wbiła szpilę Agacie Dudzie. Pierwsza dama na pewno nie będzie zadowolona
  2. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  3. Niebywałe, co zrobił Kononowicz. Doszło do starcia z dziennikarzem TVP, konieczna interwencja policji
  4. Pokazała paragon za filet, frytki, surówkę i napój. Suma zwala z nóg
  5. GUS podał zatrważające dane. Wzrost cen w czerwcu przyprawia o zawrót głowy
  6. Znamy oficjalne wyniki z wszystkich komisji. PKW podała, jak głosowali Polacy

Źródło: Business Insider 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News