Skandal w Biedronce, porażające nagranie wyciekło do sieci. Pilne poszukiwania klienta

Skandal w Biedronce, porażające nagranie wyciekło do sieci. Pilne poszukiwania klienta Źródło: Facebook Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Biedronka- w jednym ze sklepów należących do sieci doszło do skandalicznych wydarzeń. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił nagranie, które otrzymał od jednego z klientów dyskontu. Trwają poszukiwania mężczyzny, który dopuścił się porażających czynów. Potrzebna jest pomoc internautów.

Porażające wydarzenia miały miejsce w sklepie sieci Biedronka zlokalizowanym przy ulicy Okulickiego 51 w Krakowie. Mężczyzna, który wszedł do dyskontu, nie był zadowolony z faktu, że pracownik poprosił go o założenie maseczki ochronnej. Jak pisaliśmy przed kilkoma dniami, Ministerstwo Zdrowia przypomniało, że rozporządzenie dotyczące przestrzegania obostrzeń sanitarnych dotyczy wszystkich Polaków. Przedstawiciel resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, wezwał właścicieli sklepów do bezwzględnego egzekwowania przepisów. Zachowanie pracownika Biedronki nie było więc nadużyciem.

Biedronka: W sklepie doszło do skandalicznego zdarzenia

Klient, któremu zwrócono uwagę, był bardzo agresywny. W odpowiedzi na kulturalną prośbę mężczyzny pracującego w obsłudze sklepu, obrzucił go wyzwiskami na tle ksenofobicznym. Wulgarny petent piętnował ukraińskie pochodzenie pracownika Biedronki. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez inną osobę i jeszcze tego samego dnia wyciekło do sieci, docierając do pracowników Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Działacze Ośrodka podjęli niezwłoczną interwencję w tej sprawie, składają zawiadomienie dotyczące złamania artykułu 257. Kodeksu Karnego, który dotyczy znieważania grup lub poszczególnych osób między innymi ze względu na ich przynależność etniczną.

- Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 - brzmi zapis w Kodeksie Karnym.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje człowiek legenda, zasłużony dla Polski. Przykre

2. Siedmiu żołnierzy dopadło i wykorzystało 12-letnią dziewczynkę. Szczegóły zdarzenia są przerażające

Ponadto wideo pojawiło się na profilu OMZRiK na portalu Facebook, gdzie spotkało się z tysiącami reakcji internautów. Upublicznienie nagrania ma na celu jak najszybsze odnalezienie agresywnego mężczyzny. Osoby, które znają tożsamość klienta proszone są o kontakt mailowy (omzrik@gmail.com) lub telefoniczny (tel. 572932323). Udzielenie anonimowej pomocy pracownikom Ośrodka pomoże w sprawiedliwym ukaraniu sprawcy skandalicznych czynów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda złożył obietnicę. Chce dać Polakom ogromne pieniądze, znamy kwotę
  2. Mieli walczyć "na niby". Jeden z zawodników doznał koszmarnej kontuzji, nagranie dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  3. Współpracownicy Jaworowicz ujawnili całą prawdę o niej. Przed kamerami nie dało się zauważyć, dla niektórych może być wstrząsem
  4. Dramat Królowej życia rozegrał się na oczach widzów. Już nic nie będzie jak kiedyś
  5. Zauważyłeś u sąsiadów deski przykrywające koła aut? Warto zrobić tak jak oni, w okolicy może być poważny problem
  6. Andrzej Duda złożył obietnicę. Chce dać Polakom ogromne pieniądze, znamy kwotę

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News