Biedronka masowo wysyła Polakom SMS-y z ważną wiadomością. Potrzebna jest wasza pomoc

Biedronka masowo wysyła Polakom SMS-y z ważną wiadomością. Potrzebna jest wasza pomoc Źródło: Wikipedia Jacek Halicki

Biedronka już wcześniej zdecydowała się na to aby zmienić warunki swojego działania w czasie panującej epidemii. Sieć zdecydowała się na podjęcie dalszych kroków. Wielu Polaków otrzymało od sklepu ważnego SMS-a.

Biedronka nie jest jedynym gigantem zakupowym, który musiał dostosować się do panujących obecnie warunków. Zmieniło się prawo, które mocno teraz ogranicza działanie sklepów oraz reguluje liczbę ludzi w jednym miejscu. 

Biedronka zmienia zasady gry

Biedronka poinformowała jakiś czas temu, że ich wózki sklepowe są czyszczone zdecydowanie częściej, pokazała cały proces, aby klienci mogli zobaczyć, jak dokładny jest cały zabieg. Dodatkowo zdecydowała się na zamknięcie swoich oddziałów wcześniej oraz wprowadzenie ograniczenia liczby osób przebywających w danym momencie na terenie sklepów. Większość sieci postanowiła zainstalować przezroczyste ekrany, które mają podnosić bezpieczeństwo osób pracujących na kasie. Jednak gigant postanowił zrobić jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz, która nie wynika z nowych obowiązków nałożonych na handlowców przez przepisy. 

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

Masowo wysłano wiadomości

Biedronka wysłała SMS-y, w których możemy przeczytać, że jeśli jesteśmy osobą w wieku 65 lat lub więcej i potrzebujemy pomocy w zrobieniu zakupów, to możemy zgłosić się na specjalny numer lub poprzez stronę internetową. Jednocześnie w wiadomości skierowano się do osób młodszych, dla których wirus nie jest tak niebezpieczny, że jeśli wyrażają chęć oraz mają taką możliwość, to mogą także zgłosić się do pomocy osobom, które skontaktują się z Biedronką. Gest ten jest naprawdę godny podziwu, ponieważ w żadnym stopniu nie był wymagany nowym prawem.

Dzisiaj grzeje: 1. Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją

2. Wszyscy Polacy dostaną dziś identycznego SMS-a. Znamy jego treść

Wiele sieci wprowadziło zmiany

Ukłon w stronę osób z grupy ryzyka wykonało również Tesco, które wprowadziło godziny, kiedy mogą one zrobić zakupy. Ma to zminimalizować prawdopodobieństwo, że seniorzy będą narażeni na kontakt z wirusem SARS-CoV-2. Ponadto nie muszą wtedy stać w długich kolejkach w sklepów, które można ostatnio zaobserwować. Obecnie przed wybraniem się na zakupy warto sprawdzić godziny otwarcia najbliższych placówek oraz ewentualne obostrzenia wprowadzone w ich działaniu. Na pewno musimy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości w czasie robienia zakupów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Nie żyje 14. ofiara koronawirusa. Wiadomo, kim była i w jakim stanie się znajdowała
  4. Z ostatniej chwili: Przebiliśmy ponurą granicę, kolejne ofiary. Ministerstwo zdrowia nie ma dobrych informacji
  5. Rozpoznajesz tę kobietę? Przebywa w szpitalu, nie można ustalić jej tożsamości
  6. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News