Na polski rynek miał wejść dyskont o wiele tańszy od Biedronki i Lidla. Mamy jednak bardzo złe wieści

Na polski rynek miał wejść dyskont o wiele tańszy od Biedronki i Lidla. Mamy jednak bardzo złe wieści Źródło: Pixabay/sese2018

Biedronka przez długie lata była sklepem, który utożsamiany był z najniższymi cenami. Właścicieli tej sieci handlowej zaniepokoiły doniesienia dotyczącego innego dyskontu, który miał wejść na polski rynek i być jeszcze tańszy. Polacy mogą się jednak przygotować na złe wieści w tym temacie.

Biedronka oferuje Polakom bardzo korzystne ceny i niezwykłe promocje, dlatego nasi rodacy chętnie wybierają się tam na codzienne zakupy. Zapowiadano jednak, że na polskim rynku pojawi się godny konkurent tej sieci handlowej, u którego będzie jeszcze taniej. Mamy w związku z tym bardzo złe wieści. 

Biedronka i Lidl obawiają się rywala

Biedronka i Lidl zareagowały na doniesienia dotyczące pojawienia się w Polsce dyskontu, który będzie oferował jeszcze niższe ceny. Specjaliści poszczególnych sieci handlowych z pewnością przygotowali strategie, które miały na celu odparcie ataku konkurenta. 

Wygląda jednak na to, że ta mobilizacja była przedwczesna. Cała Polska czeka na otwarcie tego rosyjskiego dyskontu na naszym rynku, ale prognozy nie są zbyt optymistyczne. Wszystko może potrwać dużo dłużej, niż się spodziewaliśmy, a pojawiły się głosy, że otwarcie może w ogóle nie nastąpić. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Rosyjski dyskont kusi niskimi cenami 

Rosyjski dyskont Mere, należący do firmy Torgservis, miał rozpocząć podbój naszego rynku już w ubiegłym roku. Tak się jednak nie stało, a właściciele sklepu, bracia Sznajder, systematycznie przesuwali datę premiery. Ten zagraniczny market obiecywał, że będzie oferował ceny niższe niż w innych konkurencyjnych firmach. Różnica cenowa jest ogromna, bowiem w Mere zapłacilibyśmy aż o 20-30 % mniej, niż w Biedronce czy w Lidlu. Taka perspektywa bardzo spodobała się polskiemu społeczeństwu, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. 

Mamy złe wieści dotyczące rosyjskiego dyskontu. W lipcu tego roku w Częstochowie miał zostać otwarty pierwszy sklep tej sieci. Później termin został przesunięty na przełom lipca i sierpnia. Osoby, które kontaktowały się z firmą Torgservis w sprawie stanowisk pracy w nowych supermarketach usłyszały smutną wiadomość - tak naprawdę nikt nie wie kiedy Mere pojawi się w Polsce. Nowa data premiery nie została nawet wyznaczona, a obserwując poczynania władz rosyjskiego dyskontu, można już stracić nadzieję, że kiedykolwiek trafi on na polski rynek. Polacy muszą być cierpliwi i pogodzić się z tym, że na naprawdę niskie ceny przyjdzie im jeszcze trochę poczekać. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agata Duda otworzyła usta i wszyscy zdębieli. Tysiące Polaków było zażenowanych jej słowami. Nie uwierzycie, co powiedziała
  2. Partner izolował Annę Przybylską od rodziny! Po latach CAŁA prawda o toksycznym związku aktorki wyszła na jaw
  3. Córka Marty Kaczyńskiej zamieściła w sieci pożegnalny wpis. Co się dzieje z nastolatką?!
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Patomorfolodzy aż 5 godzin badali ciało Dawidka. Ich ustalenia są zatrważające, tak dokładnie zabił go tata
  6. Komendant Główny odkrywa w TVN nowe informacje ws. Dawidka. Serce rozpada się na milion kawałków
  7. Pilne ostrzeżenie dla klientów Banku Pekao. Możecie stracić wszystkie pieniądze

Źródło: SpidersWeb.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News