Kasjerka z Biedronki zaapelowała do klientów. Jej słowa uderzają w najczulszą strunę

Kasjerka z Biedronki zaapelowała do klientów. Jej słowa uderzają w najczulszą strunę Źródło: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/ EAST NEWS

Biedronka znajduje się w czołówce sklepów, w których Polacy najczęściej robią zakupy. W związku z nowymi zasadami, jakie obowiązują wszystkich klientów, pracownica jednego ze sklepów znanego dyskontu zwróciła się z ważnym apelem. Słowa kasjerki z Biedronki zwracają uwagę na niezwykle ważną kwestię.

Biedronka, Lidl i wszystkie inne sklepy w Polsce działają na nowych zasadach zgodnych z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Klienci przebywający w sklepach zobligowani są do noszenia maseczek ochronnych lub zasłaniania ust i nosa chustą, przed wejściem mają także obowiązek dezynfekcji rąk. Nowy reżim sanitarny odbija się na pracownikach sklepów. Jedna z kasjerek sklepu Biedronka postanowiła nagłośnić ważną kwestię, która często jest pomijana. 

Kasjerka sklepu Biedronka zwróciła się do klientów z niezwykle ważnym apelem

Ewa Kolano w rozmowie z Fakt24 przekazała, jak dziś wygląda jej praca, zgodnie ze wszystkim rozporządzeniami, które obowiązują w kraju. Kasjerka sklepu Biedronka z Rzeszowa ze względu na maseczki ochronne ma utrudniony kontakt z klientem. Kobieta dotychczas czytała z ruchu warg, dziś nie może tego robić. 

- Zazwyczaj czytam z ust. Teraz przeżywam gehennę: klienci są w maskach i kompletnie nie rozumiem, co mówią. Pokazuję im, że jestem niesłysząca i proszę o ściągnięcie maski, abym zrozumiała. Niektórzy są wyrozumiali, a niektórzy nie - przekazała Ewa Kolano. 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ


Pracownica sklepu Biedronka nagłaśnia często występujący problem 

W pracy klienci często zwracają się do kasjerki, by dowiedzieć się obowiązujące promocje, czy w celu złożenia reklamacji. Ze względu na zasłonięte usta, pani Kolano nie może się z nimi komunikować. Kasjerka za każdym razem musi kierować ich do słyszących kolegów i koleżanek z pracy. Takie działania powodują, że czuje się bezradna. 

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale w przypadku kontaktu z osobą głuchą lub niedosłyszącą, można ściągnąć maseczkę ochronną. W oficjalnym rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia na osobę, która odsłoni usta w takim przypadku, nie zostanie nałożona kara pieniężna. 


Dzisiaj grzeje: 1. Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru

2. Śledztwo zakończone. Polacy dobrze znali go z popularnego serialu. Potwierdzono, ze to jego szczątki odnaleziono

Ewa Kolano postanowiła podzielić się swoją historią, by nagłośnić sprawę. W Polsce pracuje wiele osób niepełnosprawnych, które dziś mają utrudnioną komunikację z klientami. Kasjerka w pracy ma na sobie plakietkę z napisem "Pracownik niedosłyszący". To jej sposób, by dać znać klientom, że przy niej mogą zdjąć maseczkę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt nie wierzył, że może się im udać. Małżeństwo z zespołem Downa jest razem już 25 lat
  2. Radosław Majdan został oskarżony o ukrywanie pedofila. Reakcja bramkarza była natychmiastowa, zapowiada poważne kroki
  3. Nawet kilka tysięcy złotych kary dla każdego, kto nie posiada w domu jednej rzeczy. Mało kto o niej pamięta
  4. Będzie likwidacja niedzieli bez handlu? Minister zabrała głos, rozwiała wszelkie wątpliwości
  5. Ważna wskazówka dla wszystkich, którzy korzystają z paczkomatów. Pozwoli uchronić się przed oszustami
  6. Kiedyś obrastał płoty w ogrodach i ludzie za nim przepadali. Agrest dzisiaj jest niedoceniany, a szkoda bo ma niewyobrażalne właściwości

źródło: popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News