Biedronka dostanie gigantyczną karę? Wszystko przez ceny, w tle miliardy złotych

Biedronka dostanie gigantyczną karę? Wszystko przez ceny, w tle miliardy złotych Źródło: youtube,com/tugazetapl

Biedronka będzie musiała wypłacić miliardy złotych? Według doniesień medialnych, jeden z najprężniej działających sklepów w Polsce może być obłożony wielką karą finansową. Wszystko przez inspekcję handlową.

Biedronka to bez wątpienia jednej z najbardziej lubianych sklepów przez Polaków. Możliwe jednak, że pod zachętą tanich zakupów Jeronimo Martins dokonywało nieprawidłowości. Inspekcja handlowa zgłosiła, że w lokalach sklepu dochodziło do przekłamań dotyczących ceny produktu, gdyż artykuły przy kasie okazywały się o wiele droższe. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada sprawę, a samej firmie grozi ogromna kara.

Biedronka będzie miała kłopoty. UOKiK kontroluje sklep

Według inspektorów handlowych, klienci Biedronki regularnie padali ofiarą oszustwa związanego ze złym metkowaniem cen albo wręcz nieumieszczania ich na produktach. Sklep miał rzekomo zyskiwać na niewiedzy klienta, a jak powszechnie wiadomo, jest to nieuczciwa praktyka handlowa.

- Mieliśmy bardzo dużo sygnałów z całego kraju na temat nieprawidłowości przy podawaniu cen w sklepach sieci Biedronka. Zgłaszali je zarówno konsumenci, jak i wojewódzkie inspektoraty Inspekcji Handlowej. Nie może być tak, że klient widzi atrakcyjną cenę przy produkcie, a po obejrzeniu paragonu okazuje się, że zapłacił więcej. To może być nieuczciwa praktyka rynkowa - mówi wprost Marek Niechciał, prezes UOKiK.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Biedronka może mieć duże problemy?

Inspekcje wykazały podobno, że w sklepie od dłuższego czasu nie działo się dobrze pod kątem uczciwości względem klienteli. W związku z rzekomym wykryciem kilkuset nadużyć ze strony sklepu, firma może zostać obłożona istotnie dużą karą, która zmusi ją do przeprowadzenia wewnętrznej inspekcji i przylepiania właściwych cen dla swoich produktów, tj. takich, które nie wprowadzałyby w błąd.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje żona słynnego aktora. Zamordował ją własny syn

2. Na moment wstrzymał ruch. Nie myślał, że za moment otrzyma kilka ciosów nożem

Według doniesień medialnych, na Jeronimo Martins może rzekomo spaść kara w wysokości podobno nawet 5 miliardów złotych, a więc gra tyczy się wielkich pieniędzy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. DODATKOWE pieniądze dla osób przed 60. rokiem życia. Mogą otrzymać 470+ od państwa
  2. Danuta Wałęsa tym razem przesadziła. Jednym zdaniem rozwścieczyła miliony Polaków. To zabolało
  3. Przykry incydent w rodzinie Kamila Durczoka. Syn wyrzuconego z TVN gwiazdora wymierzył mu bolesny cios
  4. Wiadomo już, kiedy będziecie musieli wyciągnąć z szafy zimowe kurtki. Prognoza pogody na najbliższy czas zdołuje wielu
  5. Niestety, media obiegły nagłe, niespodziewane wiadomości. Nie żyje Włodzimierz Mucha

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News