Nie żyje twórca supermarketów Biedronka. Miliardera zabrała straszna choroba

Nie żyje twórca supermarketów Biedronka. Miliardera zabrała straszna choroba Źródło: .

Biedronka jest sklepem, bez którego duża część Polaków nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Smutna informacja dotycząca śmierci twórcy siedzi supermarketów, właśnie obiegła media. Miliardera zabrała straszna choroba.

Biedronka jest bardzo popularnym miejscem robienia zakupów przez ogromną część Polaków. Dzisiaj sieć sklepów pogrążyła się w żałobie w związku z informacjami dotyczącymi śmierci jej twórcy. Miliardera zabrała z tego świata straszna choroba. 

Twórca Biedronki nie żyje

Twórca Biedronki, Alexandre Soares dos Santos, nie żyje. Portugalski biznesmen był założycielem potężnej spółki Jerónimo Martins. To dzięki jego decyzji o zainwestowaniu dużych pieniędzy, marka Biedronka pojawiła się w naszym kraju. 

Miliarder zmarł w wieku 84 lat w Lizbonie. Pogrzeb biznesmena, zgodnie z jego wolą, będzie uroczystością prywatną, do której dopuszczona zostanie wyłącznie najbliższa rodzina i przyjaciele. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wielkie dzieło miliardera 

Alexandre Soares dos Santos odpowiedzialny był za ogromny rozkwit Jerónimo Martins. To właśnie on pod koniec lat 80. XX wieku podjął decyzję o rozszerzeniu działalności firmy o rynki zagraniczne. Zaczął od Wielkiej Brytanii i Holandii, a w połowie lat 90. XX postanowił podbić rynek polski, inwestując w markę Biedronka. 

Od 2013 roku całym przedsięwzięciem dowodzi jego syn Pedro. Najprawdopodobniej oddanie sterów kolejnemu pokoleniu związane było z chorobą nowotworową, z którą od lat zmagał się miliarder. Informację o jego śmierci przekazała rzeczniczka jego rodziny Sara Miranda.

Obecnie rodzina twórcy Biedronki jest jedną z najbogatszych w całej Portugalii, a jej majątek szacuje się na 3,4 mld euro, co w przybliżeniu daje 15 mld złotych. Warto przypomnieć, że pierwszy sklep sygnowany logo Biedronki został otwarty w 1995 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Czekali z otwarciem prezentu ślubnego aż 9 lat. Gdy zobaczyli zawartość popłakali się ze szczęścia
2.Ciemna strona 500 plus. Program wyrządza sporo szkód

Mało osób pewnie zdawało sobie sprawę, kim jest człowiek, który stoi za ukochaną siecią supermarketów Polaków. Bez Alexandre'a Soares'a dos Santosa pojawienie się tych sklepów nie byłoby możliwe. To on uwierzył w to, że Polska jest odpowiednim rynkiem na tego typu inwestycję i zabrał się za konsekwentną realizację i rozwój swojego przedsięwzięcia. 

Źródło: Twitter/ João Cerejo dos Santos

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polska aktorka sfingowała własną śmierć i uciekła z kraju. Po latach ujawniono szokujące fakty
  2. Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat! Młoda para prawie zemdlała, gdy w końcu zajrzeli do środka
  3. Mąż wykrzyczał do żony najbardziej przykre słowa. Bo ich dziecko urodziło się rude
  4. Małą dziewczynkę nagle przykrywa morska fala. Jej pies zareagował w niesamowity sposób, wszystko nagrała babcia
  5. Mężczyzna zauważył wystającą z brzegu rzeki "dłoń". Nurkowie nie spodziewali się tego, co wyjmą z wody

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News