Wielkie zmiany w najpopularniejszych polskich sklepach. Koronawirus wymusił tak nagłe decyzje

Wielkie zmiany w najpopularniejszych polskich sklepach. Koronawirus wymusił tak nagłe decyzje Źródło: pxhere cc0-icon CC0 Public Domain

Biedronka to tylko jeden z gigantów, które zdecydowały się na wdrożenie konkretnych zmian w obliczu panującej epidemii. Wszystko w trosce o zdrowie klientów oraz pracowników.

Biedronka podjęła konkretne działania, które mają pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa. Sklepy, pomimo zaleceń  kierowanych do obywateli, by pozostali w domu, są dość licznie odwiedzane przez klientów.

Biedronka zwiększyła częstotliwość mycia

Biedronka jakiś czas temu poinformowała, że zdecydowała się na znaczne zwiększenie częstotliwości mycia swoich wózków sklepowych. Zajmuje się tym zewnętrzna firma, która używa specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego także podczas dezynfekcji szpitali. W specjalnym poście na facebook'u pokazała jak bardzo dokałdny jest to proces, a to wszystko w trosce o ograniczenie możliwości zainfekowania się wirusem poprzez kontakt z powierzchnią na przykład rączki dotykanej poprzednio przez kogoś innego. Codziennością we wszystkich sklepach stali się pracownicy pracujący w lateksowych rękawiczkach, a wiele sklepów, w tym Lidl, namawia swoich klientów do korzystania tylko i wyłącznie z transakcji bezgotówkowych.

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ

Biedronka, Lidl, Netto i wiele innych

Biedronka nie jest jedynym dużym sklepem, w którym zaszły zmiany. Netto poinformowało, że z racji na dobro pracowników zmienia warunki naliczania premii frekwencyjnej, tak aby pracownicy w razie potrzeby korzystali ze zwolnienia chorobowego i nie martwili się, ze to uszczupli ich pensję. Aldi do stałego wyposażenia dostępnego dla klientów dołączyło jednorazowe rękawiczki także przy warzywach i owocach, a Kaufland usunął możliwość degustacji oraz zadbał o to, aby jego pracownicy wiedzieli, jak postępować w przypadku różnych scenariuszy wypadkowych. W większości sklepów wiszą kartki przypominające o zachowaniu odległości między osobami oczekującymi w kolejce.

Dzisiaj grzeje: 1. Szkoły zamknięte znacznie dłużej? Poznaliśmy konkretną datę

2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły

Warszawski sklep zdecydował się chronić kasjerów

E. Leclerc. na warszawskich Bielanach dbając o jak największe ograniczenie kontaktu kasjerów z możliwością zarażenia się, postanowił zainstalować ochronną ścianę z tworzywa sztucznego. Klienci są zachwyceni tym pomysłem i doceniają ruch ze strony sklepu. Odgrodzenie osób pracujących przy kasie od osób znajdujących się bezpośrednio przed nimi znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa ludzi, którzy muszą pracować i nie mają możliwości aby pozostać w domu. Największym zagrożeniem było tutaj wystawienie się na przeniesienie się wirusa drogą kropelkową poprzez kichnięcie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  3. 2-latek wszedł na scenę "Mam talent". Gdy pokazał co potrafi, wszystkim z wrażenia opadły szczęki
  4. Jej słowa oburzą wielu. Pracownica Rydzyka mówi, komu najpierw należą się badania na koronawirusa
  5. Myjesz teraz regularnie ręce? Nie wystarczy, nie wolno zapominać o jednej równie ważnej części
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: WP Finanse

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News