Polacy mają ogromny problem z nalotem biedronek azjatyckich. Konsekwencje ich ugryzienia są straszne

Polacy mają ogromny problem z nalotem biedronek azjatyckich. Konsekwencje ich ugryzienia są straszne Źródło: Wikipedia/Gilles San Martin

Biedronka kojarzy się wszystkim z czymś pięknym i niewinnym. Jednak nie wszystkie jej odmiany są tak nieszkodliwe. Polacy borykają się obecnie z inwazją biedronek azjatyckich, których ugryzienie może być bardzo niebezpieczne.

Biedronka zwykle jest postrzegana jako coś niewinnego i niepozornego. Nie wszystkie jej odmiany są jednak takie nieszkodliwe. Polacy mają obecnie ogromny problem z nalotem biedronek azjatyckich. Ugryzienie tego owada może się wiązać z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Biedronka azjatycka lubi październik

Biedronka azjatycka, inaczej nazywana arlekinem, pojawia się w naszym kraju najczęściej w październiku. W tym miesiącu ewidentnie można zaobserwować wzmożoną aktywność tych owadów. Polacy właśnie zmagają się z plagą tej odmiany biedronki. 

Nie jest ona tak nieszkodliwa jak rodzimy gatunek. Jej jad może spowodować niezwykle bolesne konsekwencje dla zdrowia człowieka. Warto zapoznać się charakterystyką tych owadów, żeby wiedzieć, jak się zachować, gdy się na nie natkniemy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wygląd arlekina 

Biedronka azjatycka różni się wyglądem od polskiej. Przede wszystkim może mieć kolor żółty, pomarańczowy lub nawet czarny. Te owady lubią ciepło, więc masowo szukają schronienia w naszych domach, zagnieżdżając się w szczelinach. Często wybierają balkony, framugi drzwi czy elewacje budynków. Stanowią konkurencję dla polskich biedronek, jeżeli chodzi o dostęp do pokarmu. 

- Nie są to biedronki tak przyjazne jak nasze polskie. Zdecydowanie gryzą - tłumaczy usposobienie owadów doktor Sybilla Brzozowska-Mańkowska, dyrektor SOR-u Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. 

W sytuacjach, w których biedronka azjatycka wyczuje zagrożenie, może zaatakować. Ich jad może bardzo negatywnie wpłynąć na zdrowie człowieka. Przede wszystkim może doprowadzić do silnej reakcji alergicznej, a co za tym idzie problemów z oddychaniem i zapalenia spojówek. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany polski aktor miał wylew. Przez długi czas nie mógł mówić. Fani byli zrozpaczeni
2. Kobieta zmuszała do stosunków płciowych psa. Są nagrania i zdjęcia

Część Polaków właśnie zaobserwowała, że ich balkon czy taras stał się celem dla arlekinów. Ochoczo dzielą się zdjęciami nalotu owadów i zastanawiają się, co zrobić w tej sytuacji. Warto zdać sobie sprawę z tego, że te biedronki znacznie różnią się od polskiej odmiany. Biorąc pod uwagę to, że gryzą, lepiej na nie uważać, zwłaszcza, gdy jest ich więcej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyniki wyborów. PKW podało najnowsze dane. Różnice są OGROMNE
  2. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
  3. W dniu wyborów Jackowski miał wyjątkowo przerażającą wizję. Widział, jak Kaczyński zanika, dokładnie opisał, co się z nim stanie
  4. Polacy mają ogromny problem z nalotem biedronek azjatyckich. Konsekwencje ich ugryzienia są straszne
  5. Słynna wróżka postawiła karty na przyszłość Polski po wyborach. Jej przepowiednie budzą niepokój, już niedługo ma wybuchnąć ogromny skandal

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News