Biedronka nie wspiera polskich przedsiębiorców? Padły poważne zarzuty

Biedronka nie wspiera polskich przedsiębiorców? Padły poważne zarzuty Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Biedronka nie ustosunkowała się jeszcze do poważnych zarzutów stawianych przez polskich przedsiębiorców. Popularny dyskont swoim działaniem ma w ich opinii przeczyć sam sobie i łamać dane wcześniej obietnice. Wystosowano oficjalny list do osób zarządzających Jeronimo Martins Polska i podpisało się pod nim aż trzydziestu przedsiębiorców oburzonych zachowaniem rynkowego giganta.

Biedronka nawet w czasie epidemii koronawirusa nie może narzekać na brak klientów i spadek zysków. Atrakcyjne ceny i akcje mające zachęcać klientów do odwiedzania dyskontów zdają się przynosić efekty, jednak w kierunku Jeronimo Martins Polska wystosowano poważne zarzuty.

Biedronka nie wspiera polskich przedsiębiorców?

Biedronka zgodnie z kwietniowym zapewnieniem jej właściciela miała zwiększyć współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami. Deklaracja ta ucieszyła wielu producentów, którzy martwili się o dalszą działalność swoich firm w czasach kryzysu koronawirusa oraz ogromnego spowolnienia gospodarczego. Na podobny ruch zdecydował się także Lidl, który we współpracy z produkującą rajstopy firmą Adrian, wprowadził do swojej oferty maseczki ochronne. Nad Biedronką jednak zaczęły zbierać się czarne chmury, a to wszystko ze względu na informacje przekazane przez członków Stowarzyszenie Gazet Lokalnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pomimo wcześniejszych deklaracji otrzymali odmowę

- Ze zdumieniem przyjęliśmy odmowę kolportażu przez firmę Jeronimo Martins prasy lokalnej w sieci Biedronka. [...] Jej markety [...] wypierają małe sklepy, wiele z nich jest zamykanych, inne ograniczają działalność. A to właśnie te punkty handlowe są podstawą kolportażu gazet lokalnych w środowisku wiejskim, ale też na miejskich osiedlach. Likwidacja takich sklepów sprawia, że kurczy się sieć dystrybucji gazet - przeczytać można we wtorkowym oświadczeniu opublikowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Autorzy oświadczenia zwracają uwagę na fakt, że Biedronka, odmawiając im możliwości dystrybucji swoich gazet, przeczy deklaracji sieć chciała wspierać polskich lokalnych przedsiębiorców.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy zakaz wchodzi od 20 maja. Dotknie ponad 8 mln Polaków, połowa z nich będzie niemile zaskoczona
2. Wiemy, kiedy luzowanie obowiązku noszenia maseczek. Padła deklaracja Ministerstwa Zdrowia

Pod listem podpisało się 30 wydawców

W liście wydawcy wysuwają pod adresem Biedronki poważne zarzuty. Jak podają Wirtualne Media już wcześniej starano się wprowadzić lokalne gazety do sklepów tej sieci, jednak bezskutecznie. W oświadczeniu właściciela dyskontów upatrywano szansy, aby lokalne gazety wreszcie pojawiły się w Biedronkach, ale także tym razem odrzucono ich wniosek. Oficjalnie żaden z wydawców nie otrzymał odpowiedzi na wysłane pismo, co potraktowano za odpowiedź negatywną. Pod oświadczeniem wydanym we wtorek podpisało się 30 wydawców, m.in. Andrzej Andrysiak z "Gazety Radomszczańskiej", Elżbieta Jacheć z "Strzelca Opolskiego" czy Jerzy Jurecki pracujący w "Tygodniku Podhalańskim".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 47-latka, którą celowo opluł mężczyzna zarażony koronawirusem. Rodzina zmarłej domaga się procesu o zabójstwo
  2. Ile kosztował poród Anny Lewandowskiej? Ogromna suma przyprawia o zawrót głowy
  3. Nikt nie mógł się spodziewać. Chodzi o zluzowanie obowiązku noszenia maseczek, wiceminister zabrał głos
  4. Czekał do ostatniego momentu. Do sieci trafił list Łukasza Szumowskiego, znamy jego treść
  5. Z wrażenia uginają się kolana. Nagranie, na którym jest Martyniuk, powala
  6. Wykiełkuje w 3 dni. Wytrawny ogrodnik wyjawił trik na gigantyczne plony marchwi

Źródło: Wirtualne Media

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News