Ujawniono ukrywaną przez markety prawdę o owocach i warzywach. Polacy będą wściekli, więcej ich nie kupią

Ujawniono ukrywaną przez markety prawdę o owocach i warzywach. Polacy będą wściekli, więcej ich nie kupią Źródło: pixabay whitesession

Biedronka, Lidl i inne największe sieci sklepów w Polsce zostały poddane kontroli jakości owoców i warzyw. Wyniki okazały się zaskakujące. Polacy mogą być wściekli i niechętnie robić zakupy w tych miejscach.

Biedronka wraz z innymi największymi sklepami w kraju zostały poddane kontroli warzyw i owoców. Rezultaty kontroli mogą nie przypaść do gustu konsumentom. Okazuje się, że sytuacja dotycząca tych produktów jest tragiczna, ale mało kto zdaje sobie sprawę, jak fatalnie jest w rzeczywistości. 

Biedronka wypada najgorzej? Wyniki kontroli jakości warzyw i owoców 

Mogłoby się wydawać, że w związku z pojawiającymi się informacjami o produktach niskiej jakości, które można zakupić w sklepie Biedronka, będzie ona wiodła prym w tym badaniu. Okazuje się, że Biedronka nie znalazła się nawet na podium, jeżeli chodzi o badania jakości. 

Za sprawdzanie jakości produktów, które dostępne są w największych sklepach w kraju odpowiedzialna jest Inspekcja Handlowa, która na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadziła badania warzyw i owoców. Jednym z najważniejszych kryteriów było sprawdzenie, czy kraj pochodzenia odpowiada stanowi faktycznemu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Wprowadzanie konsumentów w błąd jest absolutnie niedopuszczalne. Jako Prezes UOKiK nie będę tego tolerował. Polskie rodziny przed zakupem powinny dysponować pełną i rzetelną informacją o produktach, które zamierzają kupić. Jeśli zależy im na tym, aby na ich stoły trafiały polskie warzywa i owoce, to nie powinni mieć wątpliwości, że takie właśnie kupują - przekazał Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Stokrotka, Biedronka, Lidl i inne sklepy. Jak wyglądają wyniki kontroli?

Kontrola odbyła się w dniach od 12 do 27 lutego - w tym czasie sprawdzanych było aż 98 sklepów. Wyniki są zaskakujące, bo aż w 37 z nich stwierdzono nieprawidłowości. Najwięcej nieprawidłowości, które dotyczyły warzyw i owoców było w Delikatesach Centrum, Intermarche i Stokrotce. Dalej na liście znalazły się sklepy: Kaufland, Lidl, Carrefour, Dino i n końcu Biedronka.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz handlu złagodzony. Nieoficjalnie: rząd wprowadza ważne zmiany z powodu koronawirusa

2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”

Kontroli zostały poddane również sklepy, w których inspektorzy nie zauważyli żadnych nieprawidłowości i były to sklepy: Aldi, Auchan oraz E.Leclerc. W tych sklepach warzywa i owoce nie wzbudziły żadnych zastrzeżeń pracowników UOKiK. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Produkty, które wywołują wzdęcia. Lista zdumiewa, o większości z nich prawie nikt nie ma pojęcia
  2. Nie żyje legenda europejskiego sportu. Ogromna strata, fani pogrążeni w żałobie
  3. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  4. Szkoły będą prowadzić lekcje przez internet? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej
  5. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  6. Niemal nikt nie wie, że każda kasa w Lidlu ma ukrytą funkcję. Mało kto jej używa i bardzo źle

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News