Setki tysięcy pracowników Biedronki stracą pracę? Właściciel sieci otworzył pierwszy sklep bez kas

Setki tysięcy pracowników Biedronki stracą pracę? Właściciel sieci otworzył pierwszy sklep bez kas Źródło: WikimediaCommons/Henryk Borawski

Biedronka wprowadza kolejne udogodnienia dla swoich klientów. Proponują konsumentom niesamowite rozwiązanie, którym mają być sklepy bez kas. Klienci są zachwyceni, a wielką niewiadomą jest to, co stanie się z pracownikami supermarketów. Możliwe, że setki tysięcy kasjerów straci pracę.

Biedronka kusi już nie tylko promocjami i rabatami na produkty, ale również po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Okazuje się, że obniżki cen nie są już wystarczające, by konsumenci wybierali ten dyskont. Spółka musi więc wymyślać coraz to nowsze udogodnienia. Rozwój technologii znacznie im to ułatwia i już teraz Biedronka wprowadza pierwsze sklepy bez kas. 

Konsumenci się cieszą, że będą mogli unikać stania w niekończących się kolejkach. Plus dla klientów jednak może być minusem dla pracowników. To oni są na zagrożonej pozycji i pojawiają się głosy, że mogą stracić pracę.

Nowoczesna Biedronka robi ukłon w stronę klientów 

Zaledwie tydzień temu spółka Jeronimo Martins otworzyła w Portugalii pierwszy sklep bez kas. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii klienci będą mogli oddawać się zakupom bez myśli o staniu w kolejce do kasy. Obchodząc ten negatywny aspekt zakupów, niemalże wszyscy są zachwyceni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sklep jest czynny całą dobę, nie potrzeba jednak, żeby pracownicy byli tam cały czas. Pracując na zmiany dostawiają tylko produkty, więc czynnik ludzki nie jest niezbędny tam przez cały czas otwarcia sklepu. Spółka zaznacza, że otworzyli oni taki sklep, by klienci mogli robić zakupy w mniej niż jedną minutę. Póki co dostępny tam asortyment jest niewielki, ale planowana jest rozbudowa.

Im więcej pracy przejmą od ludzi nowoczesne technologie, tym mniej pracowników będzie potrzeba. Możliwe, że wprowadzenie jeszcze większej liczby takich sklepów może przyczynić się do zwiększenia bezrobocia. Kasjerzy w Polsce są liczną grupą pracowników, którzy nie wyobrażają sobie utraty pracy. Niekiedy przez wiele lat "siedzieli" na kasie i nie mają pomysłu na inną karierę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny aktor. Miał raka MÓZGU, bardzo cierpiał. Fani w żałobie
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

Na ten moment nie ma decyzji, by Biedronki bez kas pojawiły się w najbliższym czasie w Polsce. Póki co kasjerzy i kasjerki mogą odetchnąć z ulgą, bo pracy nie stracą. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Wcześniejsza emerytura OD ZARAZ. Natychmiast zaraz skorzysta 100 tys. osób
  2. Żona była zaniepokojona zachowaniem męża, więc zainstalowała kamery. Nagranie z kuchni wystarczyło, by z krzykiem wybiegła z domu
  3. Fotograf zobaczył, że panna młoda się trzęsie i natychmiast przerwał ślub. Złamał panu młodemu nos
  4. Babcia wydawała dziwne dźwięki. Powiedziała 4 słowa i świat im się zamazał, przerwali jej koszmar na żywo
  5. Ukryli prawdziwy powód eliminacji z "Tańca z gwiazdami?" Na jaw wychodzą kulisy wczorajszego odcinka

źródło: wprost 

Następny artykuł