Jest potwierdzenie, zakażenia w Biedronce. Sanepid pilnie poszukuje klientów

Jest potwierdzenie, zakażenia w Biedronce. Sanepid pilnie poszukuje klientów Źródło: By Mateusz Giełczyński - praca własna / CC BY-SA 4.0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Biedronka_in_Piecki_2015.jpg

To już kolejna Biedronka, w której wykryto koronawirusa. Niestety, to oficjalna i potwierdzona informacja. Sanepid aktualnie zajmuje się nie tylko pracownikami sklepu, ale także poszukuje klientów, którzy w ostatnim czasie w tamtej lokalizacji robili zakupy.

Kolejna Biedronka musiała zostać zamknięta i zdezynfekowana. Tydzień temu podobna sytuacja miała miejsce w Krakowie- czy klienci mają powody do obaw?

Sklep natychmiast został zamknięty

W jednym ze sklepów popularnej sieci wykryto koronawirusa - pracownik Biedronki otrzymał pozytywne wyniki testu. Dyskont, w którym pracuje zarażona osoba znajduje się w Swarzędzu niedaleko Poznania, przy ulicy Cieszkowskiego 5/7. Od razu postanowiono zamknąć sklep. 10 sierpnia niemożliwe było zrobienie zakupów, pracownicy zostali wysłani na kwarantannę, a lokal poddano dezynfekcji.

- Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. Ze względu na pozytywny wynik testu u pracownika naszego sklepu przy ul. Cieszkowskiego w Swarzędzu, decyzją Sanepidu cała załoga została poddana kwarantannie - przekazało biuro prasowe Jeronimo Martins Polska.

Biedronka jest już czynna, klienci wrócą?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po wykonaniu dokładnej dezynfekcji, sklep został ponownie otwarty. Nowa załoga została skompletowana z osób pracujących w innych Biedronkach.

- Sklep został natychmiast poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i w poniedziałek 10 sierpnia w godzinach popołudniowych został ponownie otwarty dla klientów w godzinach 6:00-22:00, a jego załogę stanowią inni pracownicy sieci. Pragniemy podkreślić, że wszystkie wewnętrzne procedury stosowane przez naszą sieć są zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a w ich realizacji ściśle współpracujemy z lokalnymi organami inspekcji sanitarnej - czytamy w dalszym komunikacie sieci dyskontów.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Polacy popierają kary za brak maseczek? Jest sondaż
3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Dziennikarze portalu Swarzędzki rozmawiali z dr n. med. Witoldem Draberem, dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu. Wiadomo, że trwa zbieranie wywiadu epidemiologicznego, a każdy kto miał kontakt z zarażonym trafił na kwarantannę i został poddany testom. Jak zauważa dyrektor, osoby, które nosiły maseczki i miały krótki kontakt z zarażonym pracownikiem, nie mają się czego obawiać. Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Mimo tego osoby, które w ostatnim czasie robiły zakupy w Biedronce przy Cieszkowskiego i zauważyły u siebie niepokojące objawy, powinny skonsultować się z lokalnym sanepidem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. TVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcie

Źródło: Fakt, Swarzędzki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News