Tak nacięli miliony klientów, lepiej uważajcie podczas zakupów. Biedronka ukarana

Tak nacięli miliony klientów, lepiej uważajcie podczas zakupów. Biedronka ukarana Źródło: Wikimedia Commons/Artur Andrzej

Biedronka została ukarana z powodu wprowadzania klientów w błąd. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zadecydował o karze pieniężnej dla sieci sklepów, której udało się naciąć miliony klientów.

Biedronka w końcu została ukarana za swoje praktyki, przy pomocy których zwodziła wielu klientów. Sieć sklepów już od dawna praktykowała wątpliwie uczciwe zachowania, a teraz będą musieli za to zapłacić. Mimo wszystko klienci nie są usatysfakcjonowani i wciąż muszą pozostawać czujni podczas robienia codziennych zakupów.

Biedronka zapłaci karę za naruszenie przepisów odnośnie cen

Problemy sieci sklepów Jeronimo Martins zaczęły się na początku marca, kiedy to Śląski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej nałożył na Biedronkę karę pieniężną w wysokości 36 tysięcy złotych "z tytułu dziewiętnastego naruszenia obowiązków wynikających z przepisów o uwidacznianiu cen w okresie 12 miesięcy". Włodarze Biedronki od razu postanowili się odwołać, lecz bezskutecznie. 

Odwołanie nic nie dało, tak samo jak podobno mocna argumentacja. Prezes UOKiK był nieugięty i postanowił utrzymać w mocy decyzję Inspektora Inspekcji Handlowej. Biedronka będzie musiała zapłacić 36 tysięcy złotych.

- (...) w toku kontroli przeprowadzonej w należącej do przedsiębiorcy placówce handlowej [chodzi o sklep w Wodzisławiu Śląskim - przyp. red.], stwierdzono nieprawidłowości w informowaniu o cenach i cenach jednostkowych łącznie 82 asortymentów produktów spośród 459 poddanych ocenie, co było, jak stwierdził Śląski WIIH, dziewiętnastym w okresie 12 miesięcy naruszeniem przez stronę obowiązujących przepisów w zakresie uwidaczniania cen - można było przeczytać w uzasadnieniu UOKiK.

W ten sposób nacięły się miliony klientów, których zdaniem kara i tak jest zbyt łagodna. 

Internauci twierdzą, że sklep powinien zapłacić więcej

Osoby, które są klientami Biedronki uważają, że to zdecydowanie za mała kara dla tak ogromnej sieci sklepów.

- Karę to powinni dostać 36k * 2500 sklepów za brak cenówek (albo nieaktualne ceny) przy towarach - napisał jeden z użytkowników serwisu Wykop.

-17 mld przychodu i 36 tys. kary. To tak jakby dostać mandat na 20 gr. Serio? - dziwił się kolejny z nich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mnie też co raz bardziej wkurza biedronka. Chciałem kupić kiełbasę co była w gazetce w promocji. Podbijam z nią do kasy a ci mi naliczają cenę bez promocji. Pokazuję im na fonie gazetkę z niższą ceną a oni, że cena jest taka jaką nabili i nie jest niższa - to tylko jedna z setek historii, które przeżyli klienci Biedronki.

Nie tak dawno temu było głośno o aferze, która wybuchła przy okazji ogromnych promocji, gdzie produkty były wyprzedawane nawet o 70% taniej. Klienci o mało nie zlinczowali sklepu - promocja była ogłoszona, ceny wydawałyby się odpowiednie, a przy kasie produkt kosztował 100% ceny. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Magda Narożna z Pięknych i Młodych jeszcze ostrzej niż 14-letnia Roksana Węgiel! Pokazała całe pośladki
  4. Koszmar z dzieciństwa który Agata Duda "będzie miała przed oczami do końca życia". Przy rodzinnym stole słychać było tylko płacz
  5. To jest nierealne. Mama Grażyny Torbickiej ma ponad 80 lat, a wygląda jak petarda! Chyba zesłały ją anioły
  6. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  7. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie
  8. Michał Wiśniewski bezskutecznie błaga o pomoc. Zostało 11 dni, Oliwier walczy o życie. Lekarze: "Sytuacja jest krytyczna"
  9. Wreszcie dowiedzieliśmy się ile Justyna Żyła zarobiła w Tańcu z Gwiazdami. To prawdziwa fortuna

Źródło: Dla Handlu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News