Jutro nie zrobisz zakupów w Lidlu, ani Biedronce. Nie wejdziesz nawet do tych hipermarketów

Jutro nie zrobisz zakupów w Lidlu, ani Biedronce. Nie wejdziesz nawet do tych hipermarketów Źródło: Fot. Pixabay/Steve Buissinne

Biedronka będzie jutro zamknięta. Dotyczy to również Lidla, w którym także nikt nie zaopatrzy się w produkty spożywcze. Jest to spowodowane odgórną decyzją, za której złamanie grozi kara nawet w wys. 100 tys. złotych.

Biedronka i Lidl będą jutro zamknięte. W całej Polsce nikt nie będzie mógł znaleźć ani jednego otwartego sklepu obu marek. Decyzja już zapadła i nie ma od niej odwołania. Wszystkie sklepu spożywcze będą zamknięte zgodnie z decyzją rządu Prawa i Sprawiedliwości. To skutek ustawy z 2018 roku, według której handel w niedziele ma zostać stopniowo zniesiony w Polsce. Sytuacja podzieliła Polaków, którzy chcieliby jutro zrobić zakupy, ale będą musieli pogodzić się z tym, że swoje plany zmuszeni zostaną przełożyć na inny termin.

Biedronka jutro będzie pusta. Klienci nie będą mogli zrobić zakupów w ulubionym dyskoncie

Jeśli komuś bardzo zależy na tym, aby akurat w niedzielę zrobić zakupy, bo w tygodniu pracuje lub po prostu nie ma innej możliwości, to w tej sytuacji na myśl przychodzi tylko jedno rozwiązanie - 30 czerwca. To wtedy przypada jedyna w tym miesiącu niedziela handlowa, kiedy będziemy mogli bez problemu zrobić zakupy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Złamanie zakazu wiąże się z poważnymi konsekwencjami

Nic dziwnego, że w tej sytuacji nikt nie próbuje złamać zakazu, który nałożyła ustawa. Za jego złamanie grozi bardzo wysoka kara, której wysokość zależy oczywiście od stopnia przewinienia. Za prowadzenie handlu w niedzielę można zapłacić od 1 tys. do nawet 100 tys. złotych. Tego dnia zamiast na zakupy możemy za to z powodzeniem spędzić czas z rodziną w pobliskich kawiarniach czy cukierniach. Lodziarnie także nie są objęte zakazem.

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Płacisz kartą? Banki wprowadzą niedługo wielką zmianę, która może Ci się nie spodobać
  4. Wdowa po Mackiewiczu przerywa milczenie. Mąż bardzo źle ją traktował
  5. Poopadają Wam szczęki! Intymne zdjęcia Barbary Kurdej-Szatan krążą po sieci
  6. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła polskim miastem. Patrycja zmarła w porażających okolicznościach

Źródło: TVP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu