Praktycznie połowę taniej niż w Biedronce i Lidlu. Gigantyczny dyskont wchodzi do Polski, Polacy oszaleją

Praktycznie połowę taniej niż w Biedronce i Lidlu. Gigantyczny dyskont wchodzi do Polski, Polacy oszaleją Źródło: Pixabay/stevepb

Być może Biedronka i Lidl będą musiały zmienić swój model biznesowy. Do Polski wkracza nowy, mocny gracz, który może zmienić zakupowe przyzwyczajenia Polaków i zdetronizować popularne dyskonty.

Czy Biedronka, Lidl i inne sieci dyskontowe mają się czego obawiać? Rosyjska marka Mere planuje szturmem przejąć zakupowy rynek w Polsce. Głównym atutem sieci ze Wschodu mają być bardzo niskie ceny. Ale nie niskie na takim poziomie, do jakiego przyzwyczaiła nas Biedronka. Mają być o wiele niższe. Nawet o 30 procent.

Biedronka będzie mieć konkurenta. W Niemczech wywołał szał

Wygląda na to, że Mere ma spore szanse, by odnieść w Polsce sukces. Trzeba pamiętać, że ceny żywności w kraju bardzo mocno wzrosły. Sklep, który zaoferuje konkurencyjne stawki, z pewnością będzie cieszył się dużą popularnością. Pierwszy market Rosjanie planują otworzyć już wkrótce w Częstochowie. Będzie to pilotażowy projekt. Jeśli pod Jasną Górą przekonają się do nowego dyskontu, marka ruszy z ofensywą na cały kraj. W planach jest otwarcie 105 sklepów.

Ostatnio Mere rozpoczęło działalność w Niemczech. Otwarty pod Lipskiem sklep był wręcz oblegany przez klientów. Trzeba było wręcz zamknąć market, by dowieźć nowy towar.

Znane nam dyskonty staną się drogimi sklepami. Mere pokaże nowy poziom niskich cen

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bardzo niskie ceny, które będą magnesem na pierwszych klientów, odbiją się na innych elementach sklepu. Mere nie będzie przypominał marketów, jakie obecnie znamy. Będzie bardziej zbliżony formą do hurtowni. Aby zaoferować korzystną ofertę konsumentom, sieć oszczędza na wystroju. 

Rosjanie będą wymagać zniżek także od dostawców. Spodziewają się cen niższych nawet o 30 procent, a aby to osiągnąć są skłonni zrezygnować z opakowań. Pewne jest, że w Mere nie znajdziemy produktów wyższej jakości. O ile Biedronka czy Lidl kuszą klientów ciekawymi ofertami, tematycznymi tygodniami czy promocjami, które przyciągają tłumy, o tyle Mere zaoferuje rzeczy niższej i średniej jakości, po które konsumenci sięgać będą do stojących bezpośrednio na paletach pudeł. 

Otwarcie nowego sklepu na pewno spotka się z zainteresowaniem klientów. Pytanie, co dalej. Jeśli Polaków przekonają najniższe ceny, z pewnością zareagować będą musiały obecne już w kraju sieci. Pewne jest jedno - to lato może zrewolucjonizować rynek zakupowy w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż znanej polskiej wokalistki zmarł w jej ramionach. Gwiazda kompletnie się załamała. Po latach zdecydowała się wyznać całą prawdę
  2. Ujawniono prawdę o pochodzeniu Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie!
  3. Oczy wam wyjdą z orbit. Kasia Cichopek szaleje w prześwitującej sukience, nie miała na sobie stanika (FOTO)
  4. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  5. Pies zjadł popularny smakołyk. Kilka dni później już nie żył
  6. Zmarła dwa tygodnie przed ślubem. Chwilę po śmierci mężczyzna znalazł w jej telefonie zdjęcie
  7. Straszna wizja Jana Pawła II. Płakał i błagał o ratunek. "Z Polską staną się straszne rzeczy"
  8. Wczasowicze wstrząśnięci. Nagle z popularnego polskiego jeziora zaczęły wyłaniać się nagrobki

Źródło: Bezprawnik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News