Podstawowy produkt polskich sklepów wywołuje nowotwór. Jest silnie rakotwórczy

Podstawowy produkt polskich sklepów wywołuje nowotwór. Jest silnie rakotwórczy Źródło: karierawjm.pl

Klienci najbardziej liczących się sieci, takich jak Biedronka i Lidl powinni na siebie uważać. Internauci zwrócili uwagę, że w jednym z podstawowych produktów dostępnych w asortymentach tych sklepów można znaleźć silnie rakotwórczą substancję. Jego skład nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Biedronka, Lidl oraz inne sklepy posiadające w swoim asortymencie produkty znanego producenta muszą stawić czoła trudnej sytuacji. Wszystko spowodowane jest sprawą nagłośnioną przez użytkownika jednego z największych polskich portali internetowych. Po przeanalizowaniu składu jednego z podstawowych produktów, które są w ofercie największych dyskontów, podzielił się swoimi przykrymi ustaleniami. Odnalazł w nim silnie rakotwórczą substancję. 

Biedronka i Lidl sprzedają ten produkt. Ma w sobie rakotwórczą substancję

Jeden z użytkowników portalu Wykop postanowił wybrać się na zakupy, gdyż naszła go ochota na słodkości. Po raz pierwszy jednak dokładnie zapoznał się ze składem swoich ulubionych słodyczy. - Ostatnio naszła mnie ochota na czekoladę Milka. Niestety, ale nie było mojej ulubionej z orzechami laskowymi, więc szukałem innej z Milki. Z ciekawości chciałem zajrzeć jakie dokładnie składniki są używane do produkcji konkretnego smaku - napisał w swoim poście. Okazało się, że w składzie czekolad, które z powodzeniem można kupić nie tylko w sklepach sieci Biedronka, znajduje się olej palmowy. Dla przypomnienia, jest to najbardziej rakotwórczy ze wszystkich olejów wykorzystywanych na masową skalę w przemyśle. - Nie pamiętam co to dokładnie za smaki były, jedna na pewno z herbatnikami, jedna chyba karmelowa i coś jeszcze. Jedyna, która nie miała w składzie oleju palmowego to mleczna - dodał internauta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Silnie rakotwórcze właściwości oleju palmowego zostały nagłośnione przez największe międzynarodowe podmioty zajmujące się zdrowiem. Już przed trzema laty Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Światowa Organizacja Zdrowia wydały specjalne raporty, w których ostrzegały przed groźnymi skutkami spożywania oleju palmowego. Pierwszym koncernem, który stracił na świadomości klientów odnośnie niebezpieczeństwa był Ferrero. Producent Nutelli odnotował znaczny spadek dochodów ze sprzedaży swojego czołowego produktu. Nastąpiło to właśnie po nagłośnieniu sprawy przez wyżej wymienione instytucje. Zdarza się tak, że olej palmowy występuje w produktach pod inną nazwą. Czasami można go znaleźć jako: tłuszcz utwardzony, olej roślinny utwardzony, tłuszcz częściowo utwardzony. Dlatego też zawsze warto szczegółowo zapoznać się z ich składem.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Tomasz Lis przekazał najgorszą wiadomość. Słynny dziennikarz TVP nie żyje
  4. TVN właśnie przekazał nowe niepokojące informacje nt. pożaru wieżowca w centrum Warszawy. Warszawiaków czekają trudne chwile
  5. Monika Zamachowska apeluje do Andrzeja Dudy. Jej mąż potrzebuje pomocy prezydenta
  6. Dramatyczne wieści o uwielbianej bohaterce "Barw Szczęścia". Przerażająca choroba rujnuje jej życie

Źródło: Wykop

Następny artykuł