Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy

Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy Źródło: youtube.com/Wszystko Jasne

Biedronka znalazła się właśnie w poważnych tarapatach. W związku z afrykańskim pomorem świń główny dostawca produktów garmażeryjnych zapowiada znaczące utrudnienia w dostawie i inne przykre konsekwencje. Klienci dyskontu muszą przygotować się na złe wieści.

Biedronka również bardzo dotkliwie odczuje aferę związaną z afrykańskim pomorem świń. Ogromna firma, która do tej pory zapewniała regularne dostawy wielu mięs do sklepów w całej Polsce, ma problemy, które mogą wykluczyć ją z rynku. To wszystko odbije się również na klientach i ich portfelach.

Biedronka będzie musiała znacząco podnieść ceny produktów mięsnych. Wszystko przez ograniczenie produkcji mięsa

Dostawcą mięs do sieci sklepów są Zakłady Mięsne Henryka Kani. Firma ma problemy finansowe przez zaliczanie milionowych strat - w marcu 2019 roku był na minusie aż o 10 milionów złotych. Kursy akcji firmy idą horrendalnie w dół, a przez brak płynności finansowej Kania wymaga szybszych terminów spłat. To nie wszystko, bo najgorsze dopiero nadeszło.

Henryk Kania musiał ograniczyć produkcję mięsa przez afrykański pomór świń. Do tego doszło nagłe podwyższenie cen za produkt, czego Biedronka prawdopodobnie się nie spodziewała. W związku z chorobą wirusową, która atakuje świnie, w Chinach produkcja mięsa spadła już o 30%, w parze z podwyższeniem cen na całym świecie. W Polsce również ta choroba ma miejsce. Szczególnie narażone są województwa wschodnie oraz północno-wschodnie - szczególnie podlaskie i lubelskie ma ogromną ilość nowych ognisk choroby.

Zakłady Mięsne Kania wyłączone ze spisu dostawców mięsa dla Biedronki?

-  Z naszego punktu widzenia, najważniejsze jest zapewnienie ciągłości dostaw, tak aby klienci sieci Biedronka mieli zapewnioną pełną dostępność produktów danego asortymentu. W tym celu współpracujemy z wieloma dostawcami wędlin, wśród których są zarówno najwięksi polscy producenci, jak również mniejsi lokalni dostawcy. Jednocześnie mamy nadzieję, że ZM Kania wkrótce ponownie dołączą do grona największych dostawców wędlin do sieci Biedronka - wypowiedział się Arkadiusz Mierzwa, kierownik do spraw komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska. Sytuacja nie jest za ciekawa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z wypowiedzi wyżej wymienionej osoby można wywnioskować, że aktualnie Zakłady Kania nie są dystrybutorem mięsa do dyskontu. Biedronka, jako popularny i ogólnopolski sklep, radzi sobie jak może pozyskując mięso od innych, sprawdzonych dostawców. Tymczasem szef Zakładów Mięsnych będzie musiał wynegocjować stawki, które będą odpowiadać zarówno jemu jak i innym sklepom. Nie tylko Biedronka korzysta z jego usług, ale też Carrefour. Na tę chwilę spółka przystąpiła do napisania wniosku restrukturyzacyjnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Isabel Marcinkiewicz dostała za swoje? Taka decyzja sądu wprawiła ją w osłupienie
  4. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  5. Smutna wiadomość obiega media. Nie żyje były piłkarz reprezentacji Polski
  6. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News