Kolejne ważne zmiany w sklepach? Sprawa została postawiona jasno

Kolejne ważne zmiany w sklepach? Sprawa została postawiona jasno Źródło: Wikimedia.org/JacekHalicki

Biedronka oraz inne sklepy mocno ucierpią z powodu pandemii koronawirusa. Jednym z głównych problemów po wprowadzeniu nowych przepisów są ogromne kolejki.

Kolejne zmiany wystosowały sklepy by obniżyć ilość osób w kolejkach, tym samym zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Rząd również nie próżnuje co do nowych zaleceń, które wydawane są niemal codziennie. Minister Zdrowia po analizie sytuacji w kraju i doświadczeniach, postara się wprowadzić obostrzenia, które pomogą zminimalizować liczbę zachorowań.

Biedronka reaguje na nowe zmiany ogłoszone przez rząd

Jedna z największych sieci handlowych w Polsce, Biedronka, zareagowała stanowczo na nowe przepisy wprowadzone przez rząd przedłużając godziny otwarcia. Teraz zakupy w tym markecie zrobimy od godziny 6:00 do 24:00. Dodatkowo według najnowszych przepisów, w sklepie mogą znajdować się nie więcej niż 3 osoby przypadające na jedną kasę.

Obowiązkiem sklepów jest również zaopatrzenie wszystkich klientów w jednorazowe rękawiczki. Między godzinami 10-12 w sklepach mogą kupować osoby powyżej 65 roku życia. To właśnie ludzie w tym wieku mają największe prawdopodobieństwo zachorowania na koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obostrzenia spowodowały problem ze zrobieniem podstawowych zakupów. Ze względu na ograniczoną ilość osób mogących przebywać na terenie sklepu, przed drzwiami marketów mogą zgromadzić się niezliczone liczy osób czekających na wejście. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zaapelowała do rządu o zmianę nałożonych reguł. Zdaniem przedstawicieli, ich zmiany mogą zwiększyć płynność handlu i łatwiejszy dostęp do podstawowych produktów spożywczych.

Jak napisała w komunikacie Renata Juszkiewicz prezes POHiD, rozumie konieczność zapewnienia bezpieczeństwa polskiemu społeczeństwu, dlatego sklepy wdrożyły szereg rozwiązań służących utrzymaniu bezpieczeństwa konsumentów i klientów. Dodaje również, że wprowadzone obecnie obostrzenia zmniejszyły przepustowość handlu, przez co ograniczyły dostęp obywateli do niezbędnych produktów. Przed sklepami tworzą się kolejki, które same w sobie stanowią zagrożenie.

Zaproponowano następujące zmiany, które pomogą nie tylko usprawnić zakupy, ale mają sprawić, by wyjście do sklepu było bezpieczne dla kupujących i sprzedawców. POHiD apeluje, by dla seniorów przeznaczone na wyłączność były pierwsze 2 godziny po otwarciu sklepu. Rękawiczki jednorazowe dla klientów powinny być wprowadzone jako zamiennik dla żeli antybakteryjnych, a nie wymóg.

Dzisiaj grzeje: 1. MZ po raz pierwszy poinformowało o wyzdrowiałych. W końcu wiadomo, ile osób oficjalnie pokonało koronawirusa w Polsce

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Zmianie miałyby ulec limit klientów w sklepach. Ograniczenia trzech osób na jedno stanowisko kasowe obowiązywałoby tylko w sklepach do 100 metrów kwadratowych. W większych sklepach byłaby mowa o jednej osobie na 15 metrów kwadratowych. POHiD chce również by została wprowadzona możliwość odbioru zakupów online przez cały tydzień, również z weekendami. Dodają też, że chcą rezygnacji z zakazu działalności budowlanych w soboty i niedziele.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Szumowski powiedział, jak można powstrzymać epidemię. Jest tylko jeden sposób
  4. Kolejne placówki szkolne zamykane w trybie natychmiastowym. Rodzice dzieci pozostawieni na lodzie
  5. Trener polskiej kadry jest już zdrowy. Powiedział, jak pokonał wirusa
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: jastrząbpost.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News