Skandal w Biedronce, klient wyzywał pracownika. Najnowsze doniesienia policji

Skandal w Biedronce, klient wyzywał pracownika. Najnowsze doniesienia policji Źródło: Facebook Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Biedronka zlokalizowana w Krakowie stała się ostatnio tłem nagrania, które wstrząsnęło polskimi internautami. Pracownik dyskontu, który poprosił klienta o założenie maseczki ochronnej, został obrzucony imperatywami i obelgami na tle ksenofobicznym. Wydarzenie zostało nagrane przez jednego z obserwujących, który poinformował o sprawie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Pracownicy Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych stwierdzili, że jednym słusznym krokiem w tej sprawie będzie poinformowanie o zachowaniu mężczyzny organów ścigania. Podjęto niezwłoczną interwencję w tej sprawie, składając zawiadomienie dotyczące złamania artykułu 257. Kodeksu Karnego, który dotyczy znieważania grup lub poszczególnych osób między innymi ze względu na ich przynależność etniczną. Jednocześnie trwały szeroko zakrojone, internetowe poszukiwania agresora. Na szczęście, udało się ustalić tożsamość agresora. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Biedronka stała się tłem wstrząsającego nagrania

Do oburzającego zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w sklepie Biedronka przy ulicy Okulickiego 51 w Krakowie. Agresywny klient obraził i opluł pracownika, który poprosił go o założenie maseczki ochronnej. Mężczyzna odwiedzający sklep wymachiwał rękami przed twarzą pracownika i opluł go. Gdy usłyszał, że kasjer pochodzący z Białorusi mówi po rosyjsku, obrzucił go wyzwiskami na tle ksenofobicznym. Awanturę przerwał kierownik, który nakazał napastnikowi opuszczenie dyskontu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 - to właśnie ten zapis z Kodeksu Karnego miał być według Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych podstawą do postawienia mężczyźnie zarzutów. Na szczęście, tak się stało.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel sanepidu, zakażony ksiądz rozdawał komunię wiernym. Trwają poszukiwania uczestników mszy

2. W czasie snu ciągle słyszał drapanie. Lekarz nie wierzył własnym oczom

Kilka dni później agresywny 37-latek został zidentyfikowany i postawiony przed organami ścigania. Przesłuchani zostali także klienci, którzy robili zakupy w czasie awantury. Napastnik przyznał się do publicznego znieważenia osoby z powodu jej przynależności narodowej w sklepie Biedronka. Grożą mu trzy lata pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa dla Krakowa - Krowodrzy zdecydowała, że odpowiednim środkiem zapobiegawczym będzie dozór policyjny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poszedł na grzyby, nagle poczuł dziwny zapach. Pobladł, bo natrafił na "palce diabła"
  2. Dramatyczne doniesienia na temat stanu zdrowia mistrzyni świata. Jest coraz gorzej, "Lara walczy o życie"
  3. Lidl zamyka sklepy, wielu klientów czeka niemiła niespodzianka. Mamy pełną listę
  4. Michał Szpak jako Conchita Wurst. W sieci pojawiło się powalające nagranie, fani nie wierzą własnym oczom
  5. Gdy ktoś zastukał do jej drzwi, postanowiła mu nie otwierać. Zobaczyła nagranie z kamery i zrozumiała, jak wielki błąd popełniła
  6. Tragedia, nie żyje księżniczka. Miała straszny wypadek, cały kraj pogrążył się w żałobie

Źródło: o2.pl

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News