Biedroń złośliwie i zabójczo celnie. "Morawiecki zna angielski, ale w Europie... "

Biedroń złośliwie i zabójczo celnie. "Morawiecki zna angielski, ale w Europie... " Źródło: screen Youtube.com/ 20m2

Prezydent Słupska Robert Biedroń powiedział, co tak naprawdę myśli o premierze Morawieckim. Jest złośliwie i zabójczo celnie.

W piątkowy poranek Biedroń był gościem Jacka Żakowskiego w radiu TOK FM. Dziennikarz zapytał go na samym początku audycji: "Pan jest rozbijaczem, demokratą czy kunktatorem?". Pytanie ma wyraźnie związek z działalnością polityka. Biedroń  przed wyborami samorządowymi buduje szeroki front opozycyjny, który ma skutecznie walczyć z PiS-em. Biedroń zrozumiał, że pytanie Żakowskiego dotyczy idei prawyborów. Nie jest on jej zwolennikiem. Według Biedronia taka praktyka stosowana chociażby we Francji nie sprawdza się. Promuje bowiem populistów i radykałów. Biedroń podkreślił też, że nie gdyby prawybory miały miejsce to on się ich nie boi. - Ja się nie boję prawyborów. Ale to domena partii takich jak Kukiz'15. Oni mówią róbmy referenda, wprowadzajmy JOW-y, a to doprowadza do tego, że np. w Senacie mamy tylko PiS i PO - stwierdził polityk.

Biedroń jest wyraźnie sceptyczny wobec nowego premiera

Biedroń ma także swoje przemyślenia na temat premiera Morawieckiego. Jacek Żakowski zapytał prezydenta Słupska co sądzi o zmianie sternika rządu i jego wpływu na relacje z przywódcami Zachodu. - Premier Morawiecki rzeczywiście mówi ładnie w języku angielskim. Ale w Brukseli trzeba mówić językiem wartości europejskich, a takiego nie zna ani premier ani nikt z PiS-u. Zmiana na stanowisku prezesa rady ministrów niewiele wniesie, jeśli chodzi o podniesienie wartości demokracji w Polsce- stwierdził Biedroń. Źródło: tokfm.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News