Robert Biedroń jest jedną z najważniejszych postaci współczesnej sceny politycznej w Polsce. Bardzo często pojawia się więc roli gościa w różnych programach telewizji informacyjnych. W jednym z nich, na antenie TVN24, pożalił się, że nie może znaleźć pracownika na bardzo konkretne stanowisko. Co ciekawe, nie pomaga w tym nawet zadowalająca oferta, którą proponuje.

Jakiś czas temu Biedroń ogłosił oficjalnie, że potrzebuje pediatry, którego chciałby zatrudnić w miejskim Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Nikt nie odpowiedział niestety na jego prośbę. Polityk twierdzi więc, że bardzo dobrze zna powód takiego stanu rzeczy.

– Oferuję 12 tysięcy złotych i mieszkanie i nie mogę znaleźć tego pediatry. Nie dlatego, że ta pensja jest za niska, ale dlatego, że po prostu takich pediatrów w Polsce jest bardzo mało. Ci, którzy chcą godnie zarabiać, wyjeżdżają już na początku swojej kariery po prostu za granicę, nie oczekując tak naprawdę oferty w Polsce. (…) Jeśli pozwolimy na to, żeby lekarze tak mało zarabiali, to oni nam wszyscy wyjadą – powiedział stanowczo Biedroń.

– To nie jest tylko zaniedbanie PiS. To jest zaniedbanie wszystkich poprzednich ekip. (…) Życzymy sobie na co dzień tego zdrowia, ale jak przychodzi co do czego i trzeba zadbać o służbę zdrowia, to wtedy pomocy ze strony rządzących brakuje – dodał także prezydent Słupska, z którym zgodziło się wielu internautów w komentarzach pod materiałem.

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!