Robert Biedroń przełamał słupską tradycję. Po raz pierwszy od 10 lat w rocznicę śmierci Jana Pawła II na ratuszu nie powieszono portretu papieża. 

Jak twierdzi Biedroń, ratusz ma być neutralny światopoglądowo i w ten sposób chciał to podkreślić. Innego zdania byli poprzedni włodarze miasta, którzy wywieszali portret papieża na fasadzie ratusza. Wolą mieszkańców Jan Paweł II został honorowym obywatelem miasta.

– Pan prezydent chce, by ratusz był miejscem neutralnym światopoglądowo, dlatego tego portretu zabrakło. To główny powód tej decyzji – powiedziała Karolina Chalecka z biura prasowego urzędu miasta.

Decyzja nie spodobała się posłance PiS Jolancie Szczypińskiej, która próbowała kontaktować się z Biedroniem osobiście.

– W tym roku tradycji nie stało się zadość. Jest mi smutno, że w tak szczególnym dniu zabrakło tego portretu na fasadzie. Pan Biedroń okazał w ten sposób swoją małość. Kreuje się na tolerancyjnego, a tutaj tej tolerancji mu zabrakło – powiedziała tvn24.pl Jolanta Szczypińska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: tvn24.pl

fot. Youtube

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.