Robert Biedroń wystąpił w programie Kuba Wojewódzki w TVN razem z aktorką znaną z serialu „Klan” Agnieszką Kaczorowską. Pytany o wybory prezydenckie wypowiedział kilka gorzkich słów na temat Janusza Korwin-Mikkego.

Prowadzący Kuba Wojewódzki zapowiedział, że nie będzie głosować na prezydenta Komorowskiego co również zadeklarował włodarz Słupska. Następnie spytał czy Biedroń poprze Palikota. Ten odpowiedział, że wciąż go ceni i mu kibicuje, natomiast nadal nie wie na kogo odda swój głos.

Biedroń zapowiedział, że na pewno nie zagłosuje na Janusza Korwin-Mikkego, ponieważ ten „gardzi ludźmi”.

„Nie chciałbym prezydenta, który będzie dzielił Polaków, próbował odebrać prawa wyborcze kobietom, który będzie mówił, że słowo gej mu się ze słowem na „g” kojarzy, będzie szydził z osób niepełnosprawnych” – powiedział Biedroń.

„Apeluję do młodych ludzi, nie głosujcie na niego, bo zrobicie sobie kuku. On dzisiaj mówi tak o gejach, niepełnosprawnych, o kobietach, a jutro powie tak o was.” – dodał.

„Może ludziom potrzebny jest wyrazisty polityk?” – spytał Wojewódzki.

„Potrzebny jest wyrazisty polityk, ale nie taki, który podpala Polskę. A Korwin podpala Polskę. To młode pokolenie nie pamięta, ale my pamiętamy IV RP i Kaczyńskiego, który każdego tygodnia podpalał nam Polskę.

Biedroń dodał, że gdyby Magdalena Ogórek przynosiła wodę w programie Wojewódzkiego, to Korwin-Mikke szydziłby z niej mówiąc jak panicz, by przyniosła mu mizerię. Biedroń powiedział, że Ogórek jest bardzo inteligentną kobietą, a Kukiz mąci ludziom w głowach.

W programie pojawiła się też aktorka Agnieszka Kaczorowska, która powiedziała, że nie zgadza się na adopcję przez pary homoseksualne.

Większość rozmowy przebiegła jednak w sympatycznej atmosferze, a przez program przewijało się mnóstwo żartów.

Wojewódzki podaje, że program ma ponad kilka milionów widzów.

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.