Prezydent Słupska Robert Biedroń staje w obronie Lecha Wałęsy. Twierdzi, że jego przeciwnicy powinni się odwalić, a TW Bolkiem jest on sam.

W obronie Wałęsy stanęli liczni publicyści, Gazeta Wyborcza i Onet.pl. Do tego grona dołącza prezydent Słupska Robert Biedroń. Po drugiej stronie barykady stoją ludzie, którzy m.in żądają zmiany nazwy gdańskiego lotniska. Przekonują, że Lech Wałęsa nie jest bohaterem, tylko donosicielem.

Odwalcie się od Wałęsy. Przyznaję: TW Bolek to ja – napisał.

Jego wpis w ciągu godziny zebrał ponad 16 000 polubień. Fani prezydenta Słupska byli uradowani jego komentarzem do sprawy.

– Z całym szacunkiem Panie Robercie, spóźnił się Pan. Ja przyznałem się wczoraj. No chyba, że było/jest nas dwóch

– Gdzieś kiedyś przeczytałam, że Anglicy mają agenta, z którego zrobili bohatera. Z kolei Polacy mają bohatera, z którego za wszelką cenę chcą zrobić agenta…. So true….

– Uwielbiam Pana za dystans, poczucie humoru, szacunek do drugiego człowieka i dbanie o dobro zwierzaków!

– Panie Robercie, Bolki to teraz obszczekuja i obsikują swoje terytorium. Ale to najwyżej jeszcze 3 lata. Potem ich my olejemy. 

Pojawiają się też komentarze krytyczne:

– wystarczy że Bolek to kapuś nie rób z niego pedała

– Panie Biedroń napisz Pan do Kiszczakowej i reszty czerwonych braci że jest Pan Bolek, pewnie straci Pan polowe elektoratu

– aha no zajebiście. to że on go uważa za bohatera to powinno odsunąć od wałęsy wszelkie podejrenia? nawet gdy są wyraźne ku temu sygnały? IPN jest od badania tego typu spraw. do tego jak komuś się nie spodoba to można złożyć sprawę do sądu. a akta w IPN sa jawne i każdy może do nich spojreć. a biedroń to niech się zajmie budowaniem schronisk w słupsku , bo tyle umie jako prezydent.- a więc powinieneś być rozstrzelany nie tylko za bycie pederastą

– biedronia i jego wpisy, lajkują na ogół głupie fejsbukowe panny, bo pokazał się z krupą.bo pokazał się w schronisku dla zwierząt itp. Myślą, że bolek jest atakowany bezpodstawnie i pierwsza gejoza kraju,wykazuje się bohaterstwem, stając w jego obronie.Mało tego na ogół, mają znikome pojęcie (bez wikipedii) kto to Wałęsa. Dziwne czasy, gdzie pedał jest idolem,który zbiera pochwały za obronę kapusia.

Sprawa Wałęsy wciąż odbija się szerokim echem. Były prezydent przyznał na Wykopie, że podpisał dokumenty, ale na błagalną prośbę członka kontrwywiadu, który stracił pieniądze. W TVN24 zaprzeczał, by współpracował z SB. W obronie ojca stanął Jarosław Wałęsa, który przekonywał, że akta generała Kiszczaka powinny zostać spalone.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.