Rekordowo popularny wpis Biedronia o Kościele. Celny czy nie?

Rekordowo popularny wpis Biedronia o Kościele. Celny czy nie?

Coraz większą popularność zdobywa post Roberta Biedronia, którego ten opublikował w środę na swoim facebookowym profilu. Prezydent Słupska za pomocą jednego obrazka i krótkiego podpisu skomentował sytuację w Kościele katolickim.

Na jednej grafice Biedroń zamieścił porównanie niejako dwóch światów. Na jednym z obrazków widać biskupa Dydycza, na drugim - papieża Franciszka. Materiał uwypukla różnice między hierarchami polskiego Kościoła, a papieżem. Stąd też krótki podpis do zdjęcia to właśnie "znajdź różnicę".

Obrazek przedstawiający biskupa Dydycza pochodzi sprzed trzech lat, kiedy to duchowny gościł na obchodach święta patrona myśliwych - św. Huberta w Węgrowie. Kapłan przyjechał wtedy na uroczystość razem z ówczesnym posłem, a dziś ministrem środowiska - Janem Szyszko - w luksusowej karocy jak z bajek Disneya.

Poniżej widzimy zaś obrazek całkiem inny. Ten przedstawia bowiem najważniejszego człowieka Kościoła katolickiego, papieża Franciszka, który po prostu jedzie metrem.

źródło: facebook.com/RobertBiedron źródło: facebook.com/RobertBiedron Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: facebook.com, gazeta.pl pt Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu