Biblioteki
youtube.com Kancelaria Premiera
Monika Majko - 11 Maja 2020

Od dzisiaj w życie wchodzi wielka zmiana. Wielu Polaków czekało na ten dzień

Biblioteki znów otwierają swe podwoje. Rząd złagodził restrykcje dotyczące działalności niektórych instytucji kultury, w tym również wypożyczalni książek.

Biblioteki zyskały pozwolenie na ponowną działalność już od 4 maja 2020 roku, jednak większość placówek nie była przygotowana na natychmiastowe otwarcie. Od poniedziałku 11 maja wypożyczalnie książek powracają do pracy, na ten dzień czekało wielu Polaków.

Vera WangMa ponad 70-lat, a wygląda na nastolatkę. Niezwykła uroda, dieta gwiazdy InstagramuCzytaj dalej

Biblioteki znów się otwierają

od 4 maja 2020 roku, wraz z kolejnym etapem planu "odmrażania" gospodarki przez polski rząd i łagodzenia części restrykcji wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa, część instytucji kulturalnych, w tym biblioteki, zyskały pozwolenie na wznowienie działalności. Niestety większość placówek nie była gotowa na natychmiastowy powrót do pracy.

– Zdajemy sobie sprawę, że na ten moment czekało całe środowisko biblioteczne oraz czytelnicy, dlatego do ponownego otwarcia bibliotek podchodzimy przede wszystkim odpowiedzialnie. Chcemy mieć pewność, że wdrożone procedury będą dawały gwarancje bezpieczeństwa i sprostają wszystkim zagrożeniom, związanym z epidemią – przekazała Aldona Machnowska-Góra z warszawskiego ratusza.

Biblioteki powoli wznawiają działalność, większość placówek otworzy się 11 maja 2020 roku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

Warszawskie biblioteki będą otwierane od 11 maja 2020 roku, wielu Polaków z niecierpliwością czekało na ten dzień. W wypożyczalniach obowiązywać będą jednak nowe zasady funkcjonowania i obostrzenia dotyczące szczególnych środków bezpieczeństwa. Placówki muszą m.in. stosować ograniczenia w liczbie osób przebywających na terenie biblioteki, zakazać wolnego dostępu do półek, zapewnić oddzielne stanowiska do zwrotu i wypożyczenia książek, obowiązkowe rękawiczki i maseczki u osób korzystających z biblioteki oraz szyby pleksi lub przyłbice dla pracowników.

Dzisiaj grzeje:

1. Zaatakowano szpital, dziesiątki rannych, wśród 13 ofiar między innymi dziecko. Polsat przekazał druzgoczące wiadomości z Afganistanu

2. Większość z nas miała już koronawirusa? Piorunujące dane, przeważająca część Polaków nie miała pojęcia

Choć instytucje kultury oraz wybrane obiekty sportowe mogą funkcjonować już o 4 maja, w praktyce ponowne przywracanie ich działalności potrwa jeszcze trochę czasu. Decyzję o otwarciu kolejnych placówek są podejmowane stopniowo, w oparciu o możliwości zapewnienia bezpieczeństwa korzystającym z instytucji oraz jej pracownikom.

- Najbardziej przykre jest to, że w przestrzeń publiczną poszła informacja bardzo jasna, że muzea, biblioteki i galerie sztuki będą otwarte. Niestety, musimy poczekać, aż będzie to można zrobić w sposób bezpieczny - wyznała Beata Jaworowska z Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Znany piłkarz cudem uniknął śmierci. Jego karierę przekreślił wypadek
  3. Tragiczna śmierć młodego piłkarza. 19-latek miał przed sobą całe życie
  4. Terminy u fryzjerów zajęte do końca czerwca, ale coś innego jest gorsze. Ceny usług zwalają z nóg
  5. Na świat przyszło dziecko z niezwykłymi włosami. Nawet lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  6. Dentyści biją na alarm, popularny produkt do higieny może mieć fatalny wpływ na zęby. Lepiej go nie używać
  7. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

źródło: Tok FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News