Białystok. Sąd orzekł karę więzienia w zawieszeniu dla trójki mieszkańców próbujących pobić czarnego Kubańczyka, który przyjechał do miasta z dziewczyną. Mężczyźni zostali pokonani w walce na jednym z osiedli. 

Kubańczyk przybył ze swoją dziewczyną do jej rodzinnego miasta. Para na co dzień mieszka We Włoszech. Kobieta ostrzegała swego partnera, że okolica, z której pochodzi nie należy do najprzychylniejszych osobom o innym kolorze skóry.

Do bójki doszło w pizzerii na osiedlu Słoneczny Stok. Trójka lokalnych wyzywała Kubańczyka siedzącego z dwoma kobietami i dwójką dzieci od „małpy” i „bambusa”. Gdy wychodzili z lokalu prowokacyjnie popchnęli go tak mocno, że niemal spadł z krzesła. Po chwili wywiązała się bójka.

Lokalni agresorzy zapewne nie spodziewali się, że Kubańczyk miał przeszłość w wojskach desantowych. Po krótkiej chwili jeden z nich już leżał na ziemi i błagał, by więcej go nie bić. Do lokalu przybyła policja i aresztowała pijanych agresorów.

Sąd uznał, że mężczyźni złamali prawo, a w uzasadnieniu wyroku podał, iż dyskryminowanie osoby ze względu na rasę jest naganne.

– Nawet we trójkę nie byli w stanie dać mu rady – mówił sędzia.

Mężczyźni dostali kary w zawieszeniu od 6 miesięcy do roku pozbawienia wolności. Na wysokość wyroku wpłynął fakt, że czarnoskóry mężczyzna nie został zraniony podczas bitwy.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.