Przecieramy oczy ze zdumienia, księża podziękowali za burdy w Białymstoku. "Niech wam Bóg wynagrodzi"

Przecieramy oczy ze zdumienia, księża podziękowali za burdy w Białymstoku. "Niech wam Bóg wynagrodzi" Źródło: youtube.com/B K

Białystok przez ostatnie wydarzenia stał się polską stolicą nienawiści. Uczestnicy Marszu Równości byli bici, wyzywani, obrzucani butelkami i petardami. Co dziwne, białostoccy księża nie widzą w tym nic złego, a nawet im podziękowali za całe zajście.

Białystok ściągnął na siebie czarne chmury i zdecydowanie popsuł PR przez zachowanie osób, które postanowiły zakłócić i nie doprowadzić do Marszu Równości. Z tego powodu w internecie krążą bulwersujące opinie oraz słowa o narodowcach czy kibolach - nawet celebryci nie omieszkali skrytykować wydarzeń. Episkopat oraz białostocka parafia również zabrały głos.

Białystok stał się w sobotę najniebezpieczniejszym miastem w Polsce

Agresywne zachowania kontrmanifestantów zostały ujęte na wielu nagraniach, które szybko zostały umieszczone w sieci. To tylko potwierdzało, że przemoc w Białymstoku była stosowana bez zastanowienia i do końca rozejścia się uczestników parady.

- Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku - skomentował ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Rzecznik Episkopatu przypomniał również słowa arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, dla którego uczestnicy nie są gejami, lesbijkami etc., lecz przede wszystkim braćmi i siostrami, za które Jezus oddał życie na krzyżu. W żadnym wypadku nie wolno postępować agresywnie ze swoimi bliźnimi. Jednak nie wszyscy księża tak pokojowo podeszli do tematu.

Białostocka parafia dziękuje napastnikom za pomoc. To nie jest sen

Prawdziwą sensacją okazały się ogłoszenia parafialne, umieszczone na stronie internetowej dzień po Marszu Równości. Księża z parafii Świętej Jadwigi Królowej w Białymstoku złożyli wyrazy uznania osobom, które broniły wartości chrześcijańskich. Jednocześnie w żadnym z podpunktów ogłoszeń nie znalazły się słowa potępienia i pogardy dla agresywnych zachowań.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze dobre poczynania - takie słowa można było odnaleźć na stronie parafii.

W głowie się nie mieści, że księża przyklaskują właśnie takim wartościom i nie stosują się do dekalogu: "Szanuj bliźniego swego". Zdaje się, że w tym przypadku zapomnieli o tym ważnym przykazaniu.

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Gwiazdor ''M jak miłość'' wziął ślub w tajemnicy! Nie uwierzycie, KTO i z kim!
  2. Kobieta urodziła dziecko WŁASNEMU bratu. Powód rozwścieczy tysiące Polaków
  3. Brawo! Julia Wieniawa krótko o bydlakach z Białegostoku: "Wieśniactwo"
  4. Wszystko widać po twarzy. Jeśli palisz papierosy, łatwo cię rozpoznać
  5. Meghan i Harry chcą, żeby Archie został weganinem. Tak wściekłej królowej Elżbiety podobno dawno już nie widziano
  6. Już dziś dowiemy się wszystkiego ws. Dawidka. Oto co może się okazać podczas sekcji

Źródło: Wprost

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu