Niebezpieczny wypadek. 13-latka jest w ciąży

Niebezpieczny wypadek. 13-latka jest w ciąży Źródło: Pixabay/arutina

Białystok w ostatnich dniach nie może się otrząsnąć z szoku. Lekarze z jednego z miejskich szpitali odkryli, że badana przez nich dziewczyna w wieku szkolnym jest w ciąży. Jest to iście wstrząsające, z racji tego, że dziecko ma zaledwie 13 lat. Sprawą zajmie się prokuratura.

Białystok w ostatnich dniach doznał szoku, gdy wyszedł na jaw wstrząsający fakt, dotyczący uczestników wypadku drogowego. Wszystko wskazuje na to, że stłuczka dwóch pojazdów, która mogła zakończyć się jedynie zniszczeniami samochodów przypadkowo ujawniła pewien fakt, który wstrząsnął mieszkańcami miasta.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Czarna Białostocka, leżącej w powiecie białostockim, w pobliżu Puszczy Knyszyńskiej (województwo podlaskie). Był to początek grudnia ubiegłego roku. Uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej wracali do domu autokarem, który niespodziewanie zderzył się czołowo z autem osobowym. Dzieci zostały przewiezione na badania kontrolne i właśnie wtedy okazało się, że jedna z dziewczyn jest w zaawansowanej ciąży.

Białystok: 13-latka w zaawansowanej ciąży, brała udział w wypadku

W wypadku na szczęście obyło się bez ofiar, choć mocno ucierpiały pojazdy. Przestraszone dzieci zostały natychmiast przewiezione do jednego z pobliskich szpitali, aby wykonać badania kontrolne i upewnić się, że nikomu nie stałą się krzywda. W ich trakcie lekarze odkryli, że 13-letnia dziewczyna nosi w sobie dziecko, w dodatku do porodu zostało naprawdę mało czasu.

Najprawdopodobniej gdyby nie wypadek, nikt by nie odkrył sekretu dziewczyny i urodziłaby za kilka tygodni. W momencie wykrycia ciąża była już bardzo zaawansowana. Zostały poinformowane odpowiednie służby, które szybko ustaliły tożsamość ojca dziecka. Lekarze musieli również wezwać prokuraturę.

Zdarzenie nie przyniosło pogorszenia stanu ani matki ani dziecka. Dziewczyna została wypuszczona do domu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trzynastoletnia matka

Jak podaje "Kurier Poranny", pod koniec lutego dziewczyna urodziła córkę. Dziecko jest zdrowe i nic mu nie zagraża, choć cała sytuacja odbiła się dużym skandalem w okolicy. Pojawiły się także informacje co do tożsamości ojca dziecka. Jest nim jej 19-letni chłopak, z którym są razem od nieco ponad roku. 

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, za kontakt seksualny z osobą poniżej piętnastego roku życia grozi odpowiedzialność karna - w tym wypadku nawet do 12 lat więzienia.

Sprawa bardzo wstrząsnęła okolicznymi mieszkańcami, odbijając się w szczególności na rodzinie i znajomych nastoletnich rodziców. O ile rodzice mogli mieć szczęście, że pomimo młodego wieku matki dziecko urodziło się zdrowe, to nie może tego samego powiedzieć jego ojciec, który już wkrótce stanie przed sądem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn Anna Seniuk to przystojny i bardzo znany aktor. Na pewno go znacie!
  2. Kim jest mąż Edyty Herbuś? Można się bardzo zdziwić
  3. Zmarła gwiazda TVP niewyobrażalnie cierpiała. Wszystko przez błąd lekarzy
  4. Czyścił ucho patyczkiem, wylądował na stole operacyjnym. Lekarze ostrzegają
  5. Julia Wieniawa założyła supermodne buty. Kosztują grosze

źródło: Super Express

Następny artykuł