Białoruskie służby specjalne zatrzymały wpływowego biznesmena Jurija Czyża. Informacja o zatrzymaniu przedsiębiorcy pojawiła się w mediach wczoraj, a dzisiaj została oficjalnie potwierdzona przez rzecznika prasowego białoruskiego KGB Dmitrija Pobjarżina.

Jurij Czyż urodził się w 1963 roku we wsi Sobole na terytorium dzisiejszej Białorusi. Jest dyrektorem generalnym koncernu Triple, który zajmuje się importem oraz eksportem ropy naftowej. Przedsiębiorca prowadził również firmy zajmujące się pośrednictwem sprzedaży mieszkań oraz budownictwem. Biznesmen należał do zarządu klubu Dynamo Mińsk. Czyż przez lata był najbogatszym obywatelem Białorusi, był blisko związany z prezydentem Alaksandrem Łukaszenką oraz jego otoczeniem.

Według słów rzecznika prasowego białoruskich służb specjalnych Jurij Czyż jest podejrzany o oszustwa podatkowe. Wraz z nim zostało zatrzymanych jeszcze kilka osób, które miały współuczestniczyć w opisywanym procederze. Podejrzani znajdują się w areszcie śledczym białoruskiego KGB.

źródło: http://news.tut.by/economics/488233.html

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.