Białoruś - nagrania
pikio.pl
Aneta Wasilewska - 23 Sierpnia 2020

Co tam się dzieje? Nieoficjalnie: Łukaszenka ewakuowany, do sieci trafiły nagrania prezydenta Białorusi

Białoruś wstrząśnięta falami protestów. Obywatele ponownie wyszli na ulicę, by sprzeciwić się wygranej Łukaszenki. Do sieci trafiły już zdjęcia i nagrania z protestu. Widać na nich prezydenta, który zgodnie z nieoficjalnymi informacjami musiał zostać ewakuowany. Co się dzieje u naszych wschodnich sąsiadów?

Białoruś wstrząśnięta falami protestów. Ponownie na ulice wyszli Białorusini trzymający w rękach biało-czerwono-białe flagi. Zebrani w Mińsku rozpoczęli swój marsz na placu Niepodległości, by przejść obok pomnika Mińska Miasta-Bohatera, by w zakończyć pochód na Pałacu Niepodległości, oficjalnej siedziby Łukaszenki.

Zdjęcie - test osobowośćCo widzisz na zdjęciu? 5-sekundowy test, który zdradzi o tobie wszystkoCzytaj dalej

Białoruś wyszła na ulice. Trwają protesty w Mińsku

Protestującym nie udało się przedostać na plac Niepodległości i skierowali się w okolice hotelu Planeta. Białorusini zostali zablokowani przez samochody MSW i milicję OMON. Na razie nie pojawiły się żadne informacje o tym, by służby stosowały siłę wobec uczestników marszu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Syn Beaty Szydło ukrywał tajemnicęWszyscy byli w błędzie? Media dotarły do Tymoteusza Szydło, odkryły ukrywaną tajemnicę?Czytaj dalej

Zgodnie z szacunkami niezależnych mediów na ulice Mińska wyszło ponad 100 tysięcy Białorusinów z biało-czerowono-białymi flagami i transparentami. Na wielu z nich przeczytać można hasła odnoszące się wprost do Łukaszenki. Przypomnijmy, nasi sąsiedzi masowo wyszli na ulice, by sprzeciwić się sytuacji po wyborach. "Marsz Nowej Białorusi" głosi te same postulaty, jakie można było usłyszeć na zeszłotygodniowym marszu. Białorusini chcą, by uwolnieni zostali wszyscy więźniowie polityczni oraz osoby zatrzymane podczas protestów, dymisji Łukaszenki i przeprowadzenia nowych wyborów, które nie zostaną sfałszowane przez władzę.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne informacje z ostatniej chwili: nie żyje Maria Janion

2. Porażające wyznanie Urszuli Radwańskiej. Walczy z chorobą, na którą nie ma lekarstwa

3. Wystarczy wrzucić na noc czosnek do toalety. Rano efekt będzie oszałamiający

Łukaszenka został ewakuowany. W sieci pojawiło się już nagranie

Zgodnie z informacjami, jakie pojawiają się w mediach społecznościowych, Aleksander Łukaszenka został ewakuowany helikopterem. Na nagraniach zamieszczonych w sieci widać śmigłowiec, jaki miał wylądować na Placu Niepodległości. Co więcej, Radio Swaboda opublikowało na Twitterze nagranie, które przedstawia prezydenta - Łukaszenka wsiada na nim do helikoptera, ubrany jest w kamizelkę kuloodporną. Prezydent w rękach trzyma broń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne informacje z kraju. Policja właśnie potwierdziła, nie żyje 58 osób
  2. O. Rydzyk po cichu dostanie 600 mln złotych? Ustalenia mediów są porażające
  3. Wszyscy zginęli na miejscu, 9 osób. „Fakt” ustalił, kim byli i co naprawdę się wydarzyło
  4. Zatrzymanie krążenia, 5% szans na przeżycie. Joanna Senyszyn spisała testament, dwukrotnie uciekła śmierci
  5. Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald's. Nie żyje kobieta, zmarła niezauważona

Córka Andrzeja GołotyGołota nigdy nie pokazywał córki. Teraz jej zdjęcie wyciekło do sieciCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News