Milicyjna ciężarówka wjechała w demonstrantów. Nagranie tylko dla najbardziej wytrwałych

Milicyjna ciężarówka wjechała w demonstrantów. Nagranie tylko dla najbardziej wytrwałych Źródło: Twitter Ruslan Szoszyn

Białoruś: w wielu miastach trwają protesty połączone ze starciami milicji z demonstrantami. Najgorzej sytuacja wygląda w Mińsku, gdzie doszło do porażających scen. Ciężarówka wjechała w tłum demonstrantów. W sieci pojawiło się nagranie, które mrozi krew w żyłach. Dramatyczne sceny.

Białoruś: po ogłoszeniu wczorajszych badań exit poll w sprawie wyborów prezydenckich wielu Białorusinów wyszło na ulice w celu demonstracji w proteście przeciwko sfałszowanym wyborom. Niestety doszło do wielu starć milicji z osobami demonstrującymi. Do najpoważniejszych sytuacji doszło w Mińsku. W sieci pojawiły się porażające nagranie opublikowane przez Ruslana Szoszyna. 

Białoruś: dramatyczne starcia milicji z demonstrantami, w sieci pojawiło się porażające nagranie

Wczorajsze ogłoszenie badań exit poll, według których Aleksandr Łukaszenko zdobył niemal 80-procentowe poparcie w wyborach prezydenckich, spowodowało wybuch ogromnych emocji. Białorusini uznając wybory za sfałszowane, wyszli na ulice w celu protestów. Najbardziej napięta sytuacja była w stolicy kraju - Mińsku. Milicja szturmowała tam prowizoryczne barykady wzniesione przez demonstrantów.

W sieci pojawiły się porażające nagrania, na których udokumentowano ciężarówkę poruszającą się z dużą prędkością, która próbowała przejechać przez drogę, na której znajdowali się protestujący. Na ten moment oficjalnie nie wiadomo, ile dokładnie osób zostało rannych. Policja miała użyć wobec protestantów między innymi granatów hukowych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak donoszą media, ciężarówka wjechała wprost w tłum demonstrantów. Jeden z mężczyzna zdołał uczepić się maski, kierowca pojazdu miał wykonać gwałtowny ruch, by go zrzucić, po czym przejechać po nim. Niezależne media donosiły o rannych z różnych dzielnic Mińska. Na prospekcie Maszerawa granat hukowy miał trafić w jednego z demonstrantów. Mężczyzna trafił do szpitala, jego stan jest ciężki. 

Podobno sam Łukaszenko oddalił się z Białorusi i ruszył do Turcji, tak wynika z doniesień rosyjskich mediów. Ludzie, którzy wyszli na ulice, nie wierzą w wiarygodność wyborów. Są zdanie, że wyniki zostały sfałszowane. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje z ostatniej chwili. W nocy zmarł dziennikarz TVP i TVN
2. Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Wczesne objawy, których nie wolno lekceważyć
3. Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

- Wierzę swoim oczom, a nie Lidzii Jarmoszynie, szefowej Centralnej Komisji Wyborczej - przekazała Swiatłana Cichanouska podczas konferencji prasowej w odniesieniu do wyników. Jej sztab miał podać informacje o tym, że zwyciężyła w trzech lokalach wyborczych w Mińsku. Nagrania z Mińska są przerażające, niewiarygodne, że dochodzi do tak dramatycznych scen. Jeden z użytkowników Twittera - Tadeusz Giczan podzielił się zdjęciami z momentu wjazdu ciężarówki w tłum demonstrantów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda miał wypadek. Do sieci trafiły zdjęcia z miejsca zdarzenia
  2. Gwiazdor disco polo przesadził? Wszystko na żywo pokazała TVP, ręce opadają
  3. Potężny wybuch wstrząsnął polską miejscowością. Wśród rannych dziecko, okoliczne zabudowania zniszczone
  4. Niestety, mamy potwierdzenie. Kolejne regiony w Polsce objęte pomarańczową strefą
  5. Aktor "Na Wspólnej" wyjawił na swój temat prawdę i nie zamierza stać w cieniu. Nie będzie już nic ukrywał

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News