Bezpłatne testy na koronawirusa
youtube.com Kancelaria Premiera
Monika Majko - 25 Maja 2020

Minister przekazał wspaniałe informacje. Rząd zapłaci za testy, pieniądze Polaków zostaną w portfelach

Bezpłatne testy na koronawirusa zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. To szczególnie dobre wiadomości dla Polaków, którzy prowadzą działalność rolniczą. Pieniądze obywateli zostaną w kieszeniach, za badania zapłaci budżet państwa.

Bezpłatne testy na koronawirusa zostały zapowiedziane przez ministra Ardanowskiego. Szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi przekazał dobre wieści zarówno rolnikom, którzy obawiali się o tegoroczne zbiory swoich plonów, jak i konsumentom. Dzięki tej decyzji pieniądze zostaną w kieszeniach Polaków.

Bezpłatne testy na koronawirusa - Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział pokrycie przez rząd kosztów badań

Minister rolnictwa i rozwoju wsi przekazał dobre wieści. Polski rząd sfinansuje testy na koronawirusa dla cudzoziemców, zatrudnionych przez rolników przy zbiorach. Dzięki tej decyzji, przedsiębiorców rolnych ominą dodatkowe koszty, związane z obowiązkiem zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego swoim pracownikom.

doda koronawirus obostrzeniaDoda aż skacze z radości, w końcu się doczekała. Pokazała wiele mówiące zdjęcie, gratulacjeCzytaj dalej

– Państwo to wspólnota. Dobrze funkcjonuje, gdy jest współpraca i wzajemne zrozumienie. Dziękuję ministrowi Szumowskiemu, który zdaje sobie sprawę z wagi problemu. Mam dobre wiadomości dla rolników legalnie zatrudniających cudzoziemców. Za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa – przekazał minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Rząd zapowiedział bezpłatne testy na koronawirusa dla cudzoziemców zatrudnionych legalnie przez Polskich rolników

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Michał WiśniewskiDominika Tajner wygadała wszystkie sekrety Wiśniewskiego. Po latach musiała wszystko z siebie wyrzucićCzytaj dalej

Pokrycie kosztów badań dla cudzoziemców nie tylko odciąży budżety rolników, ale ma mieć również wpływ na przyszłe ceny płodów rolnych na rynku. Dzięki temu, że rząd pokryje ten wydatek, rolnicy nie muszą martwić się o ewentualne straty plonów, ani rekompensować ich w postaci dodatkowej marży na swoich produktach.

– Ta pomoc oznacza w konsekwencji zebranie wszystkich plonów dzięki czemu unikniemy wysokich cen owoców i warzyw, a to odczuje w portfelu każdy konsument [...] tak wygląda państwo realne, a nie teoretyczne – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Dzisiaj grzeje:

1. Od dziś wchodzi w życie nowy obowiązek. Polaków czekają uciążliwe zmiany

2. Małgorzata Socha potwierdziła smutne plotki. Aktorka drży na samą myśl

Jak podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski, ogłoszona przez rząd decyzja, ma być efektem doskonałej współpracy pomiędzy ministrami różnych resortów oraz silnego wsparcia prezydenta Andrzeja Dudy. Wcześniej minister Ardanowski wspólnie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg ogłosił decyzje o pozwoleniu na zatrudnienie cudzoziemców przy pracach rolniczych, jednocześnie apelując o wsparcie rolnictwa przez polskich obywateli.

– Musimy zrobić wszystko, by pozyskać polskich pracowników do pracy w polskich gospodarstwach, aby plony się nie zmarnowały. Również agencje pracy będą pomagały rolnikom w tej sytuacji – zapowiedziała minister Maląg.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy raka piersi. Ich rozpoznanie może uratować życie
  2. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  3. Gwiazdy disco polo błagają o pomoc. Wielka tragedia, dom całkowicie spłonął
  4. Dwóch nastolatków tygodniami znęcało się nad niepełnosprawnymi. Skandaliczne sceny w południowej Polsce
  5. Tarcza 4.0 pozwoli pracodawcy obciąć pracownikowi pensję. Nawet o połowę i na długi czas
  6. Czy można jeść truskawki, poziomki lub agrest prosto z krzaka? Porażająca historia Dominiki obrazuje co może się stać

PogrzebJak wygląda pogrzeb zmarłego z koronawirusem? Pan Maciej ujawnił porażający opis procedurCzytaj dalej

źródło: GOV

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News