Kwestia bezpieczeństwa na Światowych Dniach Młodzieży to problem, który z pewnością spędza sen z powiek organizatorów. Potencjalnym zagrożeniem są nie tylko ataki terrorystyczne ale i warunki pogodowe, których nie należy lekceważyć. Beata Kempa jest jednak spokojna.

Zdaniem posłanki, spokój i bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży zapewnią nie tylko służby, ale i nieżyjący o 11 lat papież Polak.

 – Powiem jasno i odważnie: mamy zawarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi – odpowiedziała Beata Kempa zapytana o niebezpieczeństwo, na jakie narażeni mogą być uczestnicy ŚDM podczas burzy lub ulewnego deszczu.

CZYTAJ TAKŻE: Rośnie napięcie przed ŚDM. Krakowscy saperzy w akcji, znaleziono granaty.

Poproszona o potwierdzenie swojej wypowiedzi, powtórzyła:

– I służby, i Jan Paweł II (zapewnią nam bezpieczeństwo – przyp. red.). Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na wypadki pogodowe. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku – tłumaczyła.

Beata Kempa skomentowała również zatrzymanie Irakijczyka, który planował zamach na Światowych Dniach Młodzieży.

– To wydarzenie pokazuje absolutną czujność służb i w tym zakresie błyskawicznie zadziałały procedury. To najlepszy dowód na to, że jesteśmy gotowi na przyjęcie młodych ludzi z całego świata w Krakowie. Skrajny profesjonalizm służb potwierdził się. Na wszystko jesteśmy przygotowani, wszystkie warianty zostały dokładnie omówione, wyciągnęliśmy wnioski z wydarzeń, które miały miejsce w Brukseli czy w Paryżu – zapewniła.

CZYTAJ TAKŻE: Wykładowca Beata Kempy: Ona nie jest prawnikiem. Kempa: Jestem

źródło: gazeta

...

Zobacz również