Dostałeś taką wiadomość? Pod żadnym pozorem jej nie otwieraj, możesz być w niebezpieczeństwie

Dostałeś taką wiadomość? Pod żadnym pozorem jej nie otwieraj, możesz być w niebezpieczeństwie Źródło: Unsplash Gilles Lambert

Bezpieczeństwo wielu z nas może zostać zagrożone. Wystarczy jedna wiadomość, by stracić naprawdę wiele. Jeżeli ją otrzymasz to pod żadnym pozorem jej nie otwieraj.

Bezpieczeństwo to jedna z tych rzeczy, o którą dbamy w pierwszej kolejności. Niestety często może pojawić się zagrożenie, które może narazić je na szwank. Niektóre z nich mogą być naprawdę niepozorne. Jednak nie daj się zwieść. Niewzbudzająca podejrzeń wiadomość może przysporzyć wiele problemów.

Bezpieczeństwo zagrożone przez niepozorną wiadomość

Nie da się ukryć, że wielu z nas stawia swoje bezpieczeństwo jako priorytet. Może być ono rozumiane w bardzo szerokim kontekście. Dotyczy zarówno zdrowia jak i chociażby danych osobowych. Ostatnio pojawiła się kolejna rzecz, która może sprawić, że nasze bezpieczeństwo stanie pod znakiem zapytania. 

Niebezpieczne wiadomości nie są żadną nowością. Jednak ktoś postanowił wykorzystać podwyższone w ostatnich dniach poczucie zagrożenia do własnych, wyjątkowo nieetycznych celów. Bezpieczeństwo wielu z nas może być wystawione na okropną próbę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak przestrzec się przed zagrożeniem?

Zamieszanie, które ostatnio powstało w związku z zagrożeniem epidemiologicznym stało się ogromną okazją dla oszustów. Podszywają się oni pod znane portale i upubliczniają nieprawdziwe informacje. Kiedy ktoś zechce poznać ich dalszą treść, strona prosi o zalogowanie się na konto na portalu Facebook. Przy zalogowaniu oszuści mogą uzyskać dostęp do naszego profilu. To właśnie przejęcie profilu powoduje dalsze zagrożenie.

Do części znajomych na portalu społecznościowym wysyłane są wówczas wiadomości z prośbą o przelew poprzez BLIK. Jeśli mamy choćby cień wątpliwości, nie należy odpowiadać na taką wiadomość, ani nie wchodzić w zawarte w niej linki. Tym bardziej nie powinno się udostępniać żadnych kodów do bankowości elektronicznej. Bezpieczeństwo dotyczące naszych danych i finansów może być poważnie zagrożone. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, znany muzyk zmarł w wyniku zarażenia koronawirusem
2. Lekarze dokonali prawdziwego cudu. Drugi takie przypadek na świecie

Najlepszą metodą na unikanie problemów związanych z oszustwem, jest korzystanie wyłącznie z zaufanych źródeł informacji. W ten sposób nie dajemy szans na wykorzystanie swoich danych przez osoby o niecnych zamiarach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Antek Królikowski wspiera rodzinę po śmierci taty. Dla najbliższych podjął bardzo ważną decyzję, ojciec byłby dumny
  4. Mały chłopiec umarł we śnie. Tata postawił mu nagrobek, który wyciska z ludzi ostatnie łzy
  5. Kilkadziesiąt osób jest rannych, póki co jedna osoba nie żyje. Tragedia w metrze
  6. Źle się dzieje, półki pustoszeją na naszych oczach. Wszyscy ruszyli do Lidla, Biedronki i najbliższych sklepów

Źródło: Fakt24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News