Tegoroczne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej niestety nie obyły się bez politycznych tarć. Paweł Adamowicz wykorzystał tę okazję do ataku na rządy Prawa i Sprawiedliwości.

W swoim przemówieniu prezydent Gdańska nawiązał do słów Jana Pawła II, który w czasie podobnych obchodów 30 lat temu stwierdził, że „Każdy w swoim życiu ma jakieś Westerplatte”. Przyrównał je jednak do obecnej sytuacji politycznej.

Po kilkudziesięciu latach, Westerplatte polskich obywateli to obrona wolności i Konstytucji – powiedział prezydent Gdańska.

Przemówienia słuchali również przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, w tym premier Beata Szydło. Paweł Adamowicz korzystając z tego faktu, wspomniał również o „potrzebie bycia Polski w zjednoczonej Europy”.

Wiele osób uważa, że prezydent niepotrzebnie wykorzystał okoliczności do zaprezentowania swoich poglądów politycznych. Zwolennicy opozycji chwalą go jednak, twierdząc że wykazał się niebywałą odwagą, mówiąc takie słowa politykom Prawa i Sprawiedliwości prosto w twarz.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków