Niepełnosprawny bezdomny chciał się zbadać. Potraktowano go w okrutny sposób

Niepełnosprawny bezdomny chciał się zbadać. Potraktowano go w okrutny sposób

Bezdomny, niepełnosprawny mężczyzna chciał zwrócić się z prośbą o wykonanie badań do szpitala. Jednak nie mógł tego zrobić, bo został wyrzucony z terenu placówki. Jak mogło dojść do czegoś takiego?

Bezdomny człowiek zazwyczaj spotyka wiele złych rzeczy w swoim życiu. Sytuacja takiej osoby jest bardzo trudna, a ludzie najczęściej nie chcą pomagać. Jednak w takich miejscach jak szpital każdy powinien być równy i traktowany z należnym szacunkiem.

Okrutny ochroniarz

W sieci krąży nagranie, które pokazuje coś zupełnie innego. Widzimy na nim skandaliczne zachowanie ochroniarza Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. Mężczyzna w bardzo brutalny sposób zrzuca starszego, bezdomnego człowieka z krzesła w poczekalni i ciągnie go ku wyjściu. Gdy ten się przewraca, jest ciągnięty po podłodze. Reszta osób, które przebywają w tej samej poczekalni, jest ogromnie zdziwiona sposobem, w jaki ochroniarz postanowił wyprosić pacjenta. Sytuacja dziwi tym bardziej, że wyrzucony mężczyzna chodzi o kuli i nie jest w stanie samodzielnie utrzymać się na nogach.

Bezdomny został potraktowany bezdusznie

Według relacji świadka całego zdarzenia, Adriana Lewandowskiego, bezdomny był pod wpływem alkoholu. Mimo to, zachowywał się spokojnie, nie był agresywny. Ochroniarz podobno cały czas nerwowo obserwował mężczyznę, jakby czekał na odpowiedni moment, by zwrócić mu uwagę. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Ochroniarz poszedł do gabinetu lekarskiego i tam powiedziano kilka słów. Wrócił i powiedział, że lekarze dziś nie przebadają tego pana. Pacjent powiedział, że jest zarejestrowany, że on chce się przebadać. I zaczęła się szarpanina. Ochroniarz złapał tego pana i gwałtownie ciągnął do wyjścia z oddziału - powiedział świadek dla Polsat News.

Kara dla ochroniarza

Co innego na temat zachowania bezdomnego twierdzi Wojciech Paliński, główny specjalista ds. zarządzania i rozwoju szpitala w Ostródzie. Według niego
bezdomny był agresywny, a interwencja miała miejsce na prośbę pozostałych pacjentów. - To nie pierwszy raz, kiedy ten człowiek jest wypraszany z uwagi na zachowanie agresywne, czy przebywanie na terenie szpitala pod wpływem alkoholu. Na monitoringu widać, że po opuszczeniu ambulatorium spożywa alkohol na obszarze należącym do szpitala - wyjaśnia Paliński stacji Polsat News. Paliński zapewnia, że poprosi firmę ochroniarską o dokładne wyjaśnienie tej sprawy. Tymczasem brutalny ochroniarz widoczny na nagraniu został przeniesiony do innej placówki. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  2. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  3. Kobiety oburzone przed Walentynkami! Skandaliczna promocja w Rossmannie
  4. Zaskakujące pytanie padło w Milionerach! „Majdan to nie…”
  5. Polacy oburzeni. Kolejne MILIONY złotych dla imperium Rydzyka, tym razem od resortu Ziobry
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Następny artykuł