W internecie pojawiło się ciekawe nagranie z wczorajszej, 86. miesięcznicy katastrofy w Smoleńsku. Uczestniczącego w przemarszu pod Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu księdza, jeden z bezdomnych poprosił o pomoc w postaci pieniędzy. 

Ksiądz pomimo początkowego sięgnięcia po portfel, szybko zrezygnował z pomocy potrzebującemu, mimo że według części internautów na nagraniu da się zauważyć, iż ma w środku banknoty. Chwile pogrzebał w plikach, sprawdził kieszeń na monety i odszedł.

Internauci nie pozostawili na pełniącym posługę suchej nitki. Wytknęli duchownemu postawę przeciwną chrześcijańskim wartościom i krzywdzące robienie nadziei. Zdarzenie, choć mało istotne, przyczyniło się do stworzenia negatywnego wizerunku Kościoła Katolickiego w Polsce, instytucji tak przecież kontrowersyjnej.

– Nie wiem w czym problem.. wszak wszyscy wiemy, że książęta żyja w ubóstwie. I to ten zagubiony życiowo człowiek powinien wspomóc pasterza dusz:)..a tak poważniej.. symboliczny filmik” – czytamy jeden z najpopularniejszych komentarzy pod filmem.

...

Zobacz również

 

Czasem zabraknie drobnych, nawet 20gr nigdzie się nie zawieruszyło. Mógł jednak dać biedakowi chociaż obrazek.

Publicado por Racjonalna Polska em Domingo, 11 de Junho de 2017