Bezdomni dbają o zwierzęta
Wikipedia
Piotr Bernaciak - 13 Marca 2019

Bezdomni dbają o zwierzęta bardziej niż o siebie. Wszyscy powinni się od nich uczyć

Bezdomni są zazwyczaj traktowani przez resztę społeczeństwa okrutnie. Najbiedniejsi rzadko uzyskują pomoc od innych, często nie chcą pomóc również sami sobie. W tej sytuacji nieoczekiwanie zbawienna jest dla nich obecność zwierząt.

Bezdomni muszą mierzyć się z wieloma trudnościami życia codziennego. Nie mogą liczyć na godne warunki, dlatego najczęściej starają się usunąć się w cień i ukrywają się przed ludźmi. Nie oznacza to jednak, że spędzają czas samotnie. Okazuje się, że częstymi ich towarzyszami są zwierzęta, które również nie mogą cieszyć się ze spokojnego i bezpiecznego życia.

Najczęściej okazuje się, że bezdomni starają się oswoić zwierzęta, by nie czuć zupełnej samotności. Potwierdza to, że osoby skazane na spędzanie życia bez bliskich osób chcą czuć, że nie przeżywają trudnych chwil sami. Właśnie w tej sytuacji często cieszą się oni obecnością zwierząt, które także skazane są na życie bez niczyjej opieki oraz wsparcia.

TVN przedstawił wstrząsającą historięSkandal w polskim szpitalu. Małe dziecko nie żyjeCzytaj dalej

Bezdomni dbają o zwierzęta

Łatwo zauważyć, że najbiedniejsi ludzie zazwyczaj nie starają się podchodzić do postronnych osób. Sytuacja jest zupełnie inna, gdy napotykają na swojej drodze zwierzęta. W takiej sytuacji często bardzo zależy im na tym, by zdobyć ich zaufanie i przekonać ich do wspólnego spędzania czasu. Pozwala to na zmniejszenie cierpienia choćby w najmniejszym stopniu, co jest dla nich bezcenne.

Dlaczego bezdomni decydują się na to, by zdobyć zaufanie zwierząt, a nie ludzi? Uważają, że tylko one są w stanie zrozumieć ich cierpienie, które niewątpliwie towarzyszy im w trudnych chwilach. Najbiedniejsi często zrażeni są do obecności innych ludzi, twierdząc, że ci nie są w stanie pojąć tego, przez co przechodzą. Twierdzą, że potrafią to zrobić jedynie zwierzęta, które także nie mogą liczyć na niczyją pomoc.

Bezdomni nie chcą korzystać z pomocy

W sytuacji, gdy biedni są skazani na samotne spędzanie czasu, to właśnie zwierzęta bywają ich najlepszymi przyjaciółmi. Niejednokrotnie można spotkać się z przypadkiem, gdy biedni ludzie nie przeznaczają znalezionego jedzenia wyłącznie na swoje potrzeby, lecz starają się przeznaczyć choć jego niewielką część dla swoich podopiecznych.

Choć zdarzają się przypadki zupełnych samotników, to większość bezdomnych stara się znaleźć swojego towarzysza niedoli, przy którym będą czuć się dużo lepiej. Co ważne, często im się to udaje, bo porzucone zwierzęta także chcą znaleźć kogoś, kto pozwoli im choć trochę ułatwić życie.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

.Co robi syn Kory? Znane dzieci znanych rodzicówCzytaj dalej

Nie brakuje takich, którzy chcą chronić zwierzęta przez obecnością osób potrzebujących, choć nie da się ukryć, że niektórzy pomimo wielu ostrzeżeń porzucają swoje koty lub psy. Niestety, często kończy się to dla nich tragedią, jednak czasami udaje im się przeżyć właśnie dzięki pomocy osoby bezdomnej.

- Żyć w takich warunkach nie jest trudno, ale staram się dzielić resztkami jedzenia ze zwierzętami, które pojawiają się w okolicy. One też nie mają zbyt wiele, ale same sobie nie poradzą - mówi jeden z bezdomnych, który nie ukrywa, że martwi się o los okolicznych zwierzaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIEPOKOJĄCE informacje o stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz. Wielbiciele aktorki bardzo sie martwią
  2. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy M jak Miłość. Nasza dziennikarka była wstrząśnięta
  3. Wstrząsające słowa polskiego artysty o Janie Pawle II. Katolicy zaniemówili
  4. Zwykli ludzie nie mogą krytykować Gessler. Gwiazda wskazała, kto może
  5. Dzisiaj wieczorem włączcie Milionerów! Jest przeciek, Andrzej przejdzie do historii

Ewa Farna i zdjęcia z ciążyEwa Farna została mamą dużo wcześniej niż poinformowały media. Dlaczego to ukrywała?Czytaj dalej

źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News