bezdomny dokarmianie
Fot. Pixabay.com
Piotr Bernaciak - 24 Czerwca 2019

Czysty absurd. Kraków prawnie chce zakazać "dokarmiania" bezdomnych

Bezdomni niezbyt często spotykają się z chęcią pomocy ze strony innych ludzi, gdy jednak już taka się trafi, nie stronią od okazywania wdzięczności. Teraz ich cierpienie może się jednak jeszcze zwiększyć, a wszystko przez absurdalny pomysł władz Krakowa.

Bezdomni już wkrótce mogą mieć wielki problem w związku z planami władz Krakowa, które już teraz wzbudzają ogromne kontrowersje. Pomysł jednego z radnych cieszy się coraz większym poparciem wśród władz miasta i niewykluczone, że już niedługo naprawdę wejdzie w życie. W związku z tym wielu bezdomnych będzie musiało zmierzyć się z zupełnie nowymi problemami. 

Od lat "dokarmianie" i pomaganie bezdomnym było tradycją wielu ludzi, która nikomu nie przeszkadzała, jednak teraz sytuacja uległa całkowitej zmianie. Wiele wskazuje na to, że od teraz nie będzie już to możliwe, a wszystko przez plan radnego, który zapowiada, że jest wyjątkowo zdeterminowany, by wprowadzić go w życie. Już niebawem możemy doczekać się ważnych zmian w przepisach, które zakażą tej formy pomocy ludziom bez domu, co wielu uważa za czysty absurd. 

Mąż zemścił się na żonie.Mąż odkrył zdradę żony. Postanowił zemścić się na niej w najbardziej upokarzający sposób, kobieta zapamięta to do końca życiaCzytaj dalej

Bezdomni stanowią ogromny problem? 

Wiele osób dostrzega, że osoba bezdomna to często wyjątkowo cierpiący człowiek, któremu nie powiodło się w życiu. 

- W ostatnim czasie, jak wielu z nas, byłem świadkiem scen na Plantach, które dla mnie jako krakusa, stanowią powód do wstydu. Nikt nie wybiera bezdomności. Są to najczęściej osoby chore, skrzywdzone przez życie, bite i molestowane w dzieciństwie. Nasz stosunek do nich jest probierzem humanitaryzmu i tym, kim jesteśmy - mówi obiecująco Łukasz Wantuch, krakowski radny.

Niestety w dalszej części podkreśla, że bezdomni nie powinni móc liczyć na wsparcie.

- Czy to jednak oznacza tolerancję dla wszystkiego i wszystkich? Co mamy zrobić, kiedy w lipcowym upale wsiada bezdomny do zatłoczonego autobusu? Śmierdzący uryną, wymiotami, w ubraniu, które zostawia ślad na siedzeniu? Mamy powiedzieć "ecce homo" i po prostu odwrócić głowę? - pyta Wantuch.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwiazdy Ranczo ŻakNajwiększe dramaty gwiazd serialu "Ranczo". Straciły najbliższą osobęCzytaj dalej

Bezdomni już wkrótce mogą mieć wielki problem

Jego zdaniem powinien obowiązywać zakaz dokarmiania ludzi bezdomnych.

- Czy taka osoba, nawet słaba, chora i skrzywdzona, ma prawo łamać wszelkie zasady tylko dlatego, że jest bezdomna? Spać na Plantach, pić alkohol, biegać i krzyczeć bez podkoszulka, zaczepiać ludzi o pieniądze, zachowywać się agresywnie? Mamy uznać, że to jest norma, a my jesteśmy potworami, bo nie akceptujemy tego? - kończy radny, przekonując mieszkańców Krakowa o słuszności swojego pomysłu.

Jednocześnie zapowiada, że zrobi wszystko, by swój pomysł wprowadzić w życie. Na pewno odbije się to na osobach nieposiadających domu, a w skrajnych przypadkach nawet prowadzić do ich śmierci. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor "Młodych Wilków" zakatował swoją matkę NA ŚMIERĆ. Po 2 latach wyszedł na wolność, Polacy nie mogą w to uwierzyć! 
  2. Wiemy, kim naprawdę jest mąż Julii Pitery! Spadniecie z krzeseł, gdy poznacie PRAWDĘ!
  3. Małżeństwo zauważyło dziwne zachowanie psa. Nie wiedzieli, że niegdyś przeszedł traumę, która odcisnęła na nim straszne piętno
  4. Zenek Martyniuk był zabójczo przystojny jako chłopiec. Zdjęcia sprzed lat uderzają po oczach
  5. Mama wysłała syna na wojnę. Wstrząsające wyznanie, nigdy sobie tego nie wybaczy
  6. Wałęsa pokazał zdjęcie z żoną, a internauci ryknęli śmiechem. Jego "Danuta" wygląda bosko
  7. To zwala z nóg, rodzina mordercy Kristiny wyciąga asa z rękawa. Jakub A. będzie miał ochronę prawną o jakiej mu się nie śniło

Benedykt XVIBenedykt XVI odniósł się do wielkiego proroctwa. Katolicy drżą o przyszłośćCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News