W nocy z 13 na 14 lipca w Londynie doszło do szokującej serii ataków na niewinnych ludzi. Grupa napastników oblała kwasem łącznie 5 przypadkowych osób, przy okazji kradnąc 2 skutery. Jeden z agresorów został już ponoć zatrzymany przez policję.

Do pierwszego ataku doszło około godziny 22:00, reszta miała miejsce w ciągu następnych 90 minut. Dwóch mężczyzn napadło na jadącego na skuterze 32-latka – oblali go kwasem, ukradli pojazd i uciekli z miejsca zdarzenia.

Tej samej nocy w wyniku ich bestialskich działań ucierpiały jeszcze 4 osoby, jedna z nich także straciła skuter. Jak podają brytyjskie media, nie wszystkie ofiary ucierpiały w ogromnym stopniu. Obrażenia jednej z nich prawdopodobnie „znacząco wpłyną jednak na jej życie”.

Według londyńskiej policji większość poszkodowanych osób to miejscowi dostawcy jedzenia. O napastnikach nie wiadomo wciąż jednak prawie nic. Jeden z nich został prawdopodobnie zatrzymany. Media dowiedziały się jedynie, że jest on nastolatkiem. Policja nie chce na razie ujawniać żadnych innych szczegółów dotyczących sprawy, gdyż funkcjonariusze wciąż poszukują reszty osób odpowiedzialnych za ataki.

...

Zobacz również