Silvio Berlusconiego i Władimira Putina łączą zażyłe stosunki od dawna. Ostatnim wyrazem przyjaźni Prezydenta Rosji wobec zaprzyjaźnionego włoskiego lidera medialnego miała być interesująca oferta pracy.

Mający 79 lat Berlusconi powiedział o intratnej propozycji swego rosyjskiego przyjaciela podczas kolacji z innymi członkami partii Lud Wolności w środowy wieczór.

„Kiedy we Włoszech próbują zepchnąć mnie na margines, Putin powiedział mi, że byłby gotów przyznać mi obywatelstwo i powierzyć kierowanie rosyjskim ministerstwem gospodarki” – pochwalił się włoski polityk swoim kolegom.

Prezydent Rosji i Berlusconi od wielu lat pozostają w bliskim kontakcie. Przykładem może być chociażby to, że w zeszłym miesiącu spędzili razem weekend na Syberii, a Putin jest częstym bywalcem willi włoskiego przyjaciela na Sardynii.

Podejmowanie tematu emerytury przez byłego premiera nie powinno dziwić. Silvio Berlusconi ma w końcu prawie 80 lat i nie wróży mu się już powrotu na żadne ważniejsze stanowisko włoskiej polityki.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również