Berlin: 11-letni chłopiec z Polski zmaltretowany na ulicy

Berlin: 11-letni chłopiec z Polski zmaltretowany na ulicy

To, do czego potrafi doprowadzić ksenofobia, niejednokrotnie jest po prostu przerażające. Takiego właśnie przypadku był świadkiem Berlin. 11-letni chłopiec z Polski został zmaltretowany na ulicy.

Zaledwie 11-letni chłopiec pochodzenia polskiego padł ofiarą brutalnego, ksenofobicznego ataku. Cały Berlin jest w szoku, że doszło do tego właśnie na ulicach niemieckiej stolicy. Chłopczyk został napadnięty w sobotę przez grupę składającą się z czterech chłopców i jednej dziewczyny, gdy wraz z kolegą przebywał na stacji metra w dzielnicy Neukoelln.

Berlin: atak na chłopca polskiego pochodzenia

Napastnicy wyśmiewali 11-latka, po czym zaczęli go bić. Rzucali również pod adresem chłopca obelgi o charakterze zdecydowanie ksenofobicznym. Policja oficjalnie poinformowała, że napadnięty chłopiec otrzymał w szpitalu niezbędną pomoc medyczną. Dziecko odniosło na szczęście jedynie niewielkie obrażenia, jednak traumatyczna sytuacja odcisnęła na nim bez wątpienia ogromne piętno. Sprawcy napaści uciekli, nim na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusz policji. Aktualnie napastnicy wciąż są poszukiwani.  1. Co za żenada w TVN! Rusin i Kraśko stanęli jak wryci
  2. Elisabeth Revol kompletnie się załamała. Jest z nią coraz gorzej
  3. Beata Szydło poszła do kościoła. Szybko pożałowała
Źródło: wiadomosci.radiozet.pl
Następny artykuł