Po wystąpieniu Grzegorza Schetyny, który ogłosił koniec z „lewicowymi eksperymentami” Platformy Obywatelskiej, w sieci zaroiło się od dyskusji na ten temat. Wypowiedział się także Konrad Berkowicz.

– Koniec z lewicowymi eksperymentami, bo lewicowy elektorat socjalny, w związku z „500+”, zameldował się w PiS, a reszta to raczej Partia Razem, środowiska LGBT. W obecnej formule lewicy nie ma i nie będzie. Jej elektorat po części już jest w PiS, po części będzie u nas ze względu na naszą antypisowskość, a po części wyląduje w tych podmiotach skrajnych – mówił Schetyna

Polityk partii KORWiN ostro skrytykował Grzegorza Schetynę za tę wypowiedź. Zarzucił mu polityczną hipokryzję nie przebierając w słowach.

-Grzegorz Schetyna zachowuje się jak tajska prostytutka, która ubiera sukienkę, mimo że ma za dużo między nogami. – powiedział.

– Bezczelne jest mówienie jednym tchem, że jest się za finansowaniem in vitro z pieniędzy podatników, a później, że jest się partią konserwatywno-liberalną. Twórca polskiego konserwatywnego liberalizmu śp. Mirosław Dzielski, krakowski filozof, przewraca się w grobie. Będąc w Platformie Obywatelskiej, mówiąc że chce się przywrócić praworządność w rządach PiS, to jest już skandal – tłumaczył Berkowicz.

– Platforma, która obrabowała kobiety z siedmiu lat życia, podwyższając wiek emerytalny, która obrabowała Polaków z ich oszczędności w OFE, która obiecywała obniżać podatki, a podwyższyła wszystkie możliwe podatki, teraz mówi, że będzie przywracać praworządność. To już nawet nie jest śmieszne – dodał polityk, który ocenia zachowanie PO jako skandaliczne.

źródło: prostozmostu

...

Zobacz również