Beric Dondarrion bohaterem 3. odcinka Gry o Tron. Przyczynił się do zwycięstwa

Beric Dondarrion bohaterem 3. odcinka Gry o Tron. Przyczynił się do zwycięstwa Źródło: youtube.com/GameofThrones

Beric Dondarrion był postacią, która zawsze powracała w serialu - dosłownie i w przenośni. Dzięki swojej wierze i magii przyjaciela, Thorosa z Myr, Beric sześć razy powstał z martwych. Siódmy raz, niestety, nikt go nie mógł ożywić.

Beric Dondarrion miał doświadczenie w patrzeniu śmierci w oczy - przed bitwą z Nocnym Królem zrobił to skutecznie sześć razy. W ostatnim odcinku byliśmy świadkami jego bohaterskiej śmierci, dzięki której wypełnił swoje zadanie, dla którego tyle razy wracał z martwych. Jak wyglądała przygoda tego bohatera w Grze o Tron?

Beric Dondarrion - sezon 1. Aktor grający postać się zmieniał!

Berica Dondarriona poznaliśmy już w pierwszym sezonie, jednak wielu widzów może nie pamiętać tego spotkania. Trudno im się dziwić - w premierowym sezonie serialu obsada była trochę inna. Aktor, który wcielał się wtedy w tę ważną postać to David Michael Scott, który odszedł z serialu po 1 sezonie. Beric Dondarrion pojawił się na dworze króla Roberta Baratheona i dostał rozkaz doprowadzenia Gregora Cleagane przed sąd po tym, jak Góra sterroryzował kilka wsi. Niestety niedługo później dowiadujemy się, że mu się nie powiodło i został zabity przez Cleagane'a

Beric Dondarrion - śmierć i zmartwychwstanie. Richard Dormer przejmuje stery bohatera

Na powrót rycerza z płonącym mieczem musieliśmy poczekać do trzeciego sezonu, gdzie wcielił się w niego już znany widzom Richard Dromer. Został on członkiem Bractwa bez Chorągwi, grupy żołnierzy chroniącej cywilów w czasie wojny. W trzecim sezonie Game of Thrones udaje im się pochwycić Sandora Cleagane'a i skazać go na śmierć za morderstwo, ale w pojedynku na śmierć z Ogarem Beric ginie. Zostaje on na oczach wszystkich przywrócony do życia przez kapłana Thorosa z Myru i wyjawia, że jest to już jego szóste zmartwychwstanie. Grupa ma zamiar oddać Aryę w ręce jej matki, ale po dużych opóźnieniach dziewczyna od nich ucieka. 

Beric Dondarrion - sezon 8 i śmierć

Rycerze pozostający w Bractwie bez Chorągwi, wraz z Ogarem, który dołączył do nich po wylizaniu się z prawie pewnej śmierci, udają się na północ aby walczyć z nieumarłymi. Tam, w czasie misji w celu schwytania jednego z nieumarłych aby pokazać go Cersei, zostaje zabity Thoros z Myru, kapłan, który wskrzeszał Berica - oznacza to, że ma on już swoje ostatnie życie. 

Jego wątek kończy się w bohaterski sposób w Winterfell, podczas walki z siłami Nocnego Króla i obrony świata żywych przed zniszczeniem. Gdy nieumarli wdarli się już do środka zamku, Beric i Ogar szukali Aryi, chcąc zapewnić jej bezpieczeństwo. Znaleźli ją w końcu gdy była ścigana przez ogromną grupę żywych trupów. Podczas gdy Ogar starał się ją odciągnąć i chronić, Beric postanowił zabezpieczać ich powrót. Niestety, sług Nocnego Króla było za dużo i po wielu ciosach, Beric umiera. Jego ostatnim aktem jest zagrodzenie korytarza własnym ciałem, aby tylko zapewnić swoim towarzyszom kilka sekund więcej na dobiegnięcie do drzwi i schronienie się przed umarłymi. Umiera na rękach Aryi, a Melisandre mówi, że tym bohaterskim czynem dopełnił swojego przeznaczenia - ochrona życia córki Neda Starka była tym, przez co Bóg Ognia wskrzeszał go tyle razy.

Gdyby nie bohaterska postawa Berica - Arya nie przeżyłaby i nie mogłaby później zabić Nocnego Króla. Czy gdyby nie ona - udałoby się w ogóle wygrać bitwę? Można powiedzieć, że w pewnym sensie Beric uratował wszystkich i przyczynił się do zwycięstwa w bitwie.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kim jest Theon Greyjoy? Skomplikowana postać rehabilituje się na koniec
  2. Daenerys Targaryen pierwsza tego imienia... i co dalej? Wszystkie tytuły Królowej Smoków
  3. "Gra o Tron" doczeka się aż czterech spin-offów
  4. Czyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęcia
  5. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News