Benedykt XVI pożegnał ukochanego brata
Ralph Orlowski Getty Images
Irmina Jach - 5 Lipca 2020

Nieoczekiwany zwrot ws. pogrzebu brata papieża Benedykta XVI. Nie zostanie pochowany w miejscu, gdzie początkowo planowano

Benedykt XVI jest w głębokiej żałobie. Niestety, ostatnio musiał pożegnać ukochanego brata, Georga, który odszedł 1 lipca 2020 roku w wieku 96 lat. Bracia byli ze sobą bardzo zżyci i starali się spędzać razem wiele czasu. Gdy w mediach pojawiła się informacja o śmierci Ratzingera, wszyscy katolicy połączyli się w bólu z byłym papieżem.

Benedykt XVI przed kilkoma dniami musiał zmierzyć się ze śmiercią swojego jedynego brata. Gdy 18 czerwca bieżącego roku, pierwszy raz od ośmiu lat, pojechał do Ratyzbony, zdawał sobie sprawę z tego, że stan zdrowia Georga był naprawdę poważny i prawdopodobnie mężczyzna ma przed sobą ostatnie dni życia. Brat papieża kilkukrotnie przebywał w rzymskiej klinice im. Gemmellego, specjaliści zajmowali się jego problemami z układem krążenia oraz ze wzrokiem. Mimo komplikacji zdrowotnych Georg nigdy nie zdecydował się towarzyszyć emerytowanemu papieżowi z Stolicy Apostolskiej. Bracia spotykali się w Castel Gandolfo i w watykańskiej siedzibie Benedykta XVI.

psy rekordowa karaRekordowo wysoka kara za znęcanie się nad psem. Zwyrodnialec pójdzie siedzieć na 5 latCzytaj dalej

Benedykt XVI pożegnał ukochanego brata

- Zmarł ksiądz. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie - poinformowało 1 lipca na Twitterze Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, powołując się na informacje z niemieckiego serwisu katolickiego Kath.net. Georg Ratzinger miał 96 lat, był starszy od swojego brata o 3 lata.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Media obiegły informacje o losach gwiezdy znanej m.in. z "Drity dancing"Wszyscy pokochali ją za główną rolę w "Dirty dancing". Okropne, jak potoczyło się jej życie po kinowym hicieCzytaj dalej

Od czasu, kiedy świat obiegła informacja o śmierci Georga Ratzingera, w mediach spekulowano na temat miejsca pochówku kapłana. Podejrzewano, że mężczyzna spocznie w grobie rodzinnym na cmentarzu w Ziegetsdorf, gdzie pochowano rodziców braci oraz ich starszą siostrę, Marię. Niestety, okazało się, że te plany nie mogą zostać zrealizowane. Argumentem zarządcy nekropolii jest stan gleby na cmentarzu. Ziemia jest bardzo gliniasta, a wody gruntowe nie mają możliwości swobodnego przepływu. Z tego powodu od piętnastu lat nie prowadzi się tam pochówku zwłok w trumnach.

Z najnowszych doniesień wynika, że brat papieża spocznie w grobie należącym do chłopięcego chóru katedralnego "Regensburger Domspatzen", którym kierował przez wiele lat. Mogiła znajduje się na terenie cmentarza katolickiego położonego niedaleko dworca głównego w Ratyzbonie. Austriacka agencja katolicka Kath.net, powołując się na Vatican News, poinformowała, że emerytowany Benedykt XVI nie weźmie udziału w ostatniej drodze brata, który był jego ostatnim żyjącym krewnym. Joseph Ratzinger odwiedził Georga w Ratyzbonie pod koniec czerwca. Niestety, stan zdrowia emerytowanego papieża nie pozwala na kolejną podróż.

Dzisiaj grzeje:

1. 14-letnia Daria jest w ciąży, niebawem urodzi. Słowa o rzekomym ojcu dziecka są porażające

2. Pierwsze objawy udaru mózgu. Wiedza, która może uratować życie

Georg i Joseph Ratzinger wspólnie przyjęli święcenia kapłańskie w 1951 roku we Fryzyndze. Starszy z braci był wielkim fascynatem muzyki, dlatego postanowił skończyć studia z muzyki kościelnej w Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium. Kilka lat później otrzymał posadę kapelmistrza katedry w Ratyzbonie. Razem z chórem, którym kierował, zagrał ponad tysiąc koncertów na całym świecie. Georg Ratzinger został odznaczony Federalnym Krzyżem Zasługi, otrzymał też tytuł doktora honoris causa Papieskiego Instytutu Muzyki Kościelnej, a także honorowego profesora Wyższej Szkoły Muzyki Sakralnej w Ratyzbonie. Był także honorowym obywatelem Castel Gandolfo. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 8 lipca 2020 roku, o godzinie 10:00.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazdor telewizji śniadaniowej zrobił na wizji coś niewybaczalnego. Zniesmaczeni internauci nie zostawili na nim suchej nitki
  2. Piękna polska siatkarka zaskoczyła wszystkich. Tak odważnego zdjęcia jeszcze nie opublikowała (FOTO)
  3. Będą zmiany obostrzeń przed wyborami? Minister zdrowia podjął ostateczną decyzję
  4. Niebywałe sceny na pogrzebie Darka, wyciskają łzy. Za miesiąc miał mu się urodzić synek
  5. Do mediów wyciekły poufne dokumenty. Pensje minimalne Polaków zostaną obniżone?
  6. Agata Duda i Andrzej Duda zostali przyłapani. Para prezydencka dała się ponieść, podobnych rzeczy jeszcze nie było

reklama lata 90.Reklamy z lat 90. są niezapomniane. Dzisiaj już podobnych nie robiąCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News