Dramatyczne informacje o Benedykcie. Zdruzgotani katolicy modlą się za papieża emeryta

Dramatyczne informacje o Benedykcie. Zdruzgotani katolicy modlą się za papieża emeryta

Benedykt XVI już od kilku lat nie jest głową Kościoła Katolickiego. Oficjalnie zrezygnował z powodów zdrowotnych. Dziś wyciekło jego najnowsze zdjęcie. Wierni są zdruzgotani, jak teraz wygląda poprzedni papież. Katolicy modlą się o jego zdrowie tym gorliwiej, że głos w sprawie zdrowia papieża emeryta zabrał jego brat.

Benedykt XVI od 28 lutego 2013 jest na papieskiej emeryturze. Jest jednym z nielicznych papieży, którzy postanowili przejść w stan spoczynku. Był jednym z tych, którzy kontynuowali nauki Jana Pawła II, ale nie zaskarbił sobie takiej sympatii, jak nasz papież. Mimo to wierni go kochali i bardzo szanowali, gdyż to on był bezpośrednim łącznikiem między Bogiem a ludźmi na ziemi. Głowa Kościoła Katolickiego zrezygnowała z powodów zdrowotnych. Nie chciał zostawiać spraw kościoła niedokończonych. Uważał, że powinien ktoś całkowicie zdrowy się nimi zajmować i domknąć je do końca. Od czasu do czasu jednak spotykał się z Franciszkiem i odprawiał z nim msze.

Mimo że nie jest tak aktywny, jak kiedyś, to wciąż przyjmuje wiernych u siebie oraz często się modli i kontempluje na temat życia i Boga. Prowadzi również fundacje, która rozdaje nagrody Ratzingera. Jest ona często zwana noblem z teologii i to właśnie w tej dziedzinie jest przyznawana. Już po raz ósmy rozdano nagrody i w tym roku otrzymali je Niemka, Marianne Schlosser, teolg, wykładowca na Uniwersytecie Wiedeńskim, oraz Włoch Mario Botta, międzynarodowej sławy architekt. Nagrody zostały rozdane w obecności papieża Franciszka w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego.

Benedykt XVI nie pojawił się na rozdaniu

Samego Benedykta XVI nie było na rozdaniu. Podejrzewano że ze względu na chorobę nie będzie mógł przyjść. Spotkał się jednak później z laureatami i obecną głową kościoła. Bardzo ciężko mu jednak było przyjść na to spotkanie. Zdjęcie, które zrobiono, przeraziło katolików na całym świecie. Ratzinger od dawna ma kłopoty z chodzeniem, więc przyjął interesantów na siedząco. Widać, że jest to osoba starsza, ale w tak złym stanie jeszcze nie był. Katolicy na całym świecie modlą się za niego i jego zdrowie, gdyż naprawdę nie jest dobrze z Benedyktem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Na zdjęciu widzimy Benedykta XVI, który wygląda naprawdę źle. Jego fizyczny stan zdrowia mocno się pogorszył w ciągu roku. Od czasu przejścia na emeryturę kilka razy był poważnie chory i wylądował nawet w szpitalu. Jego twarz stała się pociągła i papież niestety siedzi zgarbiony. Widać, że jest schorowany i życie nie jest już dla niego takie lekkie. Chociaż fizycznie nie wygląda dobrze, to wszyscy twierdzą, że była głowa kościoła katolickiego psychicznie jest cały czas sprawna i wypowiada się, jak na tak wielkiego człowieka przystało. Nie zmienia to jednak faktu, że nie czuje się już na siłach, aby przyjmować gości i nawet siedzieć z nimi w jednym pomieszczeniu i rozmawiać tak, jak kiedyś.

Brat zabrał głos

94-letni brat byłego papieża, Georg Ratzinger, wypowiedział się dla mediów na temat stanu zdrowia Benedykta. Rozmowa z "Neue Post", niemiecką gazetą, opublikował sam Watykan na swojej oficjalnej stronie internetowej. Dramatyczne informacje sparaliżowały świat wiernych. Okazuje się, że papież Benedykt XVI, którego abdykacja zaskoczyła cały świat 5 lat temu, choruje na postępujący paraliż. Bliscy najbardziej obawiają się momentu, gdy ten dotrze do serca. To równałoby się ze śmiercią Ojca Świętego. Dlatego też, jak powiedział brat byłego papieża, modli się już o dobrą śmierć brata. - Najbardziej niepokojące jest to, że paraliż może dotrzeć aż do jego serca i to może się szybko skończyć. (...) Modlę się każdego dnia prosząc Boga o łaskę dobrej śmierci, w dobrym momencie, dla mnie i dla mojego brata - podsumowuje załamany Georg Ratzinger. Sam papież jednak już pogodził się z nadchodzącym końcem. Jak mówi, "wewnętrznie już pielgrzymuje do domu". W kręgach mu najbliższych wszyscy wiedzą, że śmierć Benedykta XVI to kwestia tygodni lub miesięcy. Papież emeryt słabnie bowiem z dnia na dzień, całe dnie spędzając często w pozycji leżącej. Miejmy jednak nadzieje, że Benedykt XVI jeszcze długo będzie w stanie dawać rady innym duchownym i rozdawać osobiście nagrody jego fundacji. Strata tak wielkiej osoby będzie nieodżałowana. benedykt XVI Fot. Fundacija Ratzingera/Benedykta XVIZOBACZ TAKŻE:
  1. Pół Polski nie może uwierzyć. Po tej przepowiedni los Jackowskiego wisi na włosku
  2. Ta sprawa przyprawiła Elżbietę Jaworowicz o dreszcze! Przerosło ją to
  3. Szokujące kulisy wyszły na jaw! Meghan Markle jest potworem?
  4. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
  5. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
Następny artykuł