Reklama
Benedykt XVI wreszcie przerwał milczenie! Wiernych zamurowało Źródło: Fot. YouTube/ ROME REPORTS in English
Reklama

Benedykt XVI wreszcie przerwał milczenie! Wiernych zamurowało

Benedykt XVI i Franciszek postanowili wspólnie zabrać głos w bardzo ważnej dla Kościoła, światowego katolicyzmu i rozwoju pokoju na świecie kwestii. Najwyżsi duchowni w zachodnim chrześcijaństwie wypowiedzieli się odnośnie do Praw Człowieka i ich rozwoju.

Reklama

Benedykt XVI, choć zrezygnował z godności Suwerena Państwa Watykańskiego, a w wyniku decyzji konklawe jego obowiązki przejął Franciszek, nadal pozostaje ważną dla Kościoła postacią. Papież Senior zajmuje się obecnie kontemplacją wiary i filozofią, lecz gdy zachodzi taka potrzeba, zabiera głos w najważniejszych sprawach, które wymagają jego autorytetu. Pontyfikat niemieckiego biskupa w dużej mierze był przedłużeniem idei i wizji Jana Pawła II. Warto przypomnieć, że w hołdzie poprzednikowi i jego rodakom przemawiał w języku polskim i szczególnie pozdrawiał polskich wiernych.

Choć Franciszek stanowi ogromną odmianę od raczej konserwatywnego Benedykta XVI, celem obu jest rozwój Kościoła i jego dalsze istnienie. Dlatego właśnie w sprawach, które uważają za najistotniejsze, zabierają głos wspólnie.
Reklama

Benedykt XVI zaszokował wiernych

W stolicy Włoch trwa obecnie międzynarodowe sympozjum pt. "Prawa fundamentalne i konflikty między prawami", których głównym tematem w związku ze zbliżającą się 70. rocznicą Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, są właśnie obowiązujące dziś w większości świata ogłoszone przez ONZ Prawa Człowieka i ich dalsze losy. Benedykt XVI i Franciszek wystosowali w tej kwestii oddzielne, lecz spójne apele, z których płynie proste przesłanie i jednocześnie przestroga. Papieże uważają, że należy wystrzegać się dalszego rozwijania Praw i ciągłego ich rozszerzania.

Reklama


DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Zdaniem duchownych taka sytuacja doprowadzić może do patologi i "zniszczenia idei samego prawa". Jak twierdzą, należy skupić się na implementacji i lepszym zrozumieniu istniejących już prawideł, niżeli bezmyślnym tworzeniu nowych. - Jest to kwestia aktualna i fundamentalna dla zachowania podstaw współistnienia rodziny ludzkiej - przekonuje Benedykt XVI.

Ważne dla Watykanu sympozjum

Sympozjum odnośnie do Praw Człowieka zostało potraktowane bardzo poważnie przez Watykan, szczególnie że odbywa się na Wolnym Uniwersytecie Najświętszej Maryi Panny w Rzymie. Gośćmi spotkań są m.in. prezes Papieskiej Akademii Nauk, Joachim von Braun, była ambasador USA przy Stolicy Apostolskiej Ann Glendon, dawny dyrektor watykańskiej rozgłośni radiowej, a obecnie prezes Fundacji Josepha Ratzingera czy watykański sekretarz stanu Pietro Parolin.

Reklama


ZOBACZ TAKŻE:
  1. To on stworzył Leppera. Idzie do więzienia na 3 lata
  2. Rydzyk wbija nóż w plecy Kaczyńskiemu! To zniszczy jego partię
  3. Kuriozalna decyzja Kościoła. Chrzty w Polsce muszą być powtórzone!
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów! Wróży się im duże pieniądze
źrodło: deon.pl
Reklama
Następny artykuł