Przez dziesiątki lat Benedykt XVI skrywał tajemnicę dotyczącą swojej rodziny. Jego wstydliwy sekret odkrył ponad 10 lat temu Peter Becker –  były redaktor naczelny bawarskiej gazety. Dziennikarz pragnął podzielić się odkrytą rewelacją ze światem, ale na bezpośrednią prośbę papieża wstrzymał się z tą decyzją. Teraz sprawa ujrzała światło dzienne.

Wstydliwy sekret dotyczy sposobu, w jaki poznali się rodzice Benedykta. Aż trudno uwierzyć, że tak właśnie narodziła się miłość Marii Peitner i Josepha Ratzingera seniora.

Dziennikarz na tropie papieskiej tajemnicy

Peter Becker naprowadzony przez dawnego przyjaciela ojca Benedykta XVI odkrył, że jego rodzice poznali się przez… anons zamieszczony w gazecie.

– Urzędnik średniego szczebla, kawaler, katolik, lat 43, o nieskazitelnej przeszłości, ze wsi, poszukuje schludnej katoliczki, która potrafi gotować i szyć, z posagiem i ewentualnie majątkiem, w celu matrymonialnym – tak brzmiała treść ogłoszenia napisanego przez ojca Josepha Ratzingera. Informację opublikowała gazeta „Altöttinger Liebfrauenboten” 7 marca w 1920 r.

Zobacz także: Kościół przerywa milczenie. Tak otwartego ataku na PiS jeszcze nie było

Papież prosi o dyskrecję

Według relacji niemieckiego tabloidu Bild, dziennikarz odkrył papieską tajemnicę i zapragnął podzielić się tą informacją ze światem. I zapewne zrobiły to, gdyby nie fakt, że najpierw przesłał kopię swojego znaleziska do Watykanu. Papież skontaktował się z nim osobiście, podziękował i poprosił, aby dziennikarz zachował dyskrecję. Benedykt poinformował go również, że znał już wcześniej historię miłosną swoich rodziców. Na bezpośrednią prośbę papieża rewelacja o anonsie nie została opublikowana w mediach.

Niezwykła historia miłości Ratzingerów

Ojciec papieża, kiedy zdecydował się odnaleźć miłość w ten sposób był już dojrzałym 43-letnim mężczyzną. Jego matka Maria, miała wówczas 36-lat i jej status sprawiał, że nie była wymarzoną kandydatką do zamążpójścia. Według relacji „Bildu”, była owocem miłości z tzw. „nieprawego łoża”. Jej rodzicami byli piekarz i pokojówka, a swój związek zalegalizowali dopiero, gdy Maria była już na świecie od 1,5 roku. Pomimo tych niedogodności związanych z pochodzeniem Marii, bardzo przypadła Josephowi do gustu. Mężczyzna bardzo szybko poprosił ją o rękę, a ślub odbył się zaledwie kilka miesięcy później od ich pierwszego spotkania. Para doczekała się trójki dzieci: Marii, Georga i Josepha. Niestety żadne z rodziców nie zobaczyło, jak ich najmłodszy syn zostaje głową Kościoła. Prowadzili spokojne, szczęśliwe życie w gospodarstwie rolnym w Bawarii.

Zobacz także: Kościół katolicki sprowadzi imigrantów do Polski wbrew rządowi PiS

Najbardziej bulwersujące fakty o Janie Pawle II


Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

...

Zobacz również